Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот qwerryyy » 07 Май 2015, 14:16

Знаете какво се случи последните дни с бебето Никол, никой не може да оправдае тази постъпка на акушерката. :!: Но прочетох, че много лекари карат по 24 часови смени, няколко пъти в месеца и за резултат по-голямата част страдат от синдрома на професионалното прегаряне. :roll:

frustrated-doctor.jpg
frustrated-doctor.jpg (26.05 KiB) Прегледано 1617 пъти

Мислите ли, че лекарите се пренатоварват и това им се отразява на работата? Каква може да е причината да се работи толкова много, защо не наемат нови кадри, след като има нужда? :?: Оправдавате ли тези 24 часови смени на лекарите и професионалната им натовареност? Има ли кой да се погрижи за лекарите и за тяхното здраве на работа???? :?: :?:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот Rali_hr » 07 Май 2015, 18:38

Разбира се, това не е човешко да имат по толкова много часове работа.. а и отгоре на всичкото да работят по 24 часа, и под напрежение, често се случва да зависи живот от тях, което е ужасно напрягащо, не мисля, че някой се грижи за спокойствието им.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот kauda » 07 Май 2015, 19:12

Мисля, че е задължително да се погрижат за лекарите, нещо от типа на качествена почивка, нещо като психилозис които да говорят и да отмарят и задължително да се забранят 24 часовите смени, мисля, че и 12 часа дори са много, толкова много пари се източват, нека поне да направят малко от малко прилично здравеопазването и за нас и за лекарите.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот Pipilota » 11 Май 2015, 06:51

Аз смятам, че ин ие като пациенти се пренатоварваме с посещенията при тях. :) Нагли до безобразие, за мен това е професия, която трябва да е призвание, да си търсят по друг начин милиони и закътани пари. Гнусно е живота ти да зависи от някой и той да ти каже "1000 лева и си готов!" В България малко имат пари под дюшека!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот ManiJani » 11 Май 2015, 14:39

На хартия може и да е така, но в крайна сметка какво се получава :?: Работят колкото да имат на какво отгоре да искат пари, а ако става въпрос за сестрата пребила бебето, то тя не е лекар и в съвсем възможно да имат кофти смени, който да ги психират, :idea: но пък се вижда, че медицински сестри има под път и над път, а работа - не!
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот Rali_hr » 21 Май 2015, 12:47

Pipilota написа:Аз смятам, че ин ие като пациенти се пренатоварваме с посещенията при тях. :) Нагли до безобразие, за мен това е професия, която трябва да е призвание, да си търсят по друг начин милиони и закътани пари. Гнусно е живота ти да зависи от някой и той да ти каже "1000 лева и си готов!" В България малко имат пари под дюшека!

Ясно е и това, че и ние самите сме доста натоварени, като пациенти, отношението на лекарите в много случаи е повече от ужасно, за съжаление, сякаш не ценят изобщо живота ни.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Май 2015, 09:21

Ако не се опитват всячески да източат здравната каса, тя може би ще има пари да им покрива нуждите за нови кадри, но не може едновременно да крадеш и да се оплакваш, че си пренатоварен, е няма как да стане!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот qwerryyy » 26 Май 2015, 13:00

За мен наистина няма оправдание, че се полага толкова много извънреден труд, след като има толкова завършващи, които се мъчат да си намерят работа...
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот Anka » 27 Май 2015, 16:12

Мразя да ходя на лекар, защото се отнасят с пренебрежение и несериозно към пациентите си, не изпитват никакво желание да излекуват хората, за съжаление. Не мога да бъда снизходителна към тях и да ги мисля наспани ли са, наядени ли са! :evil:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Смятате ли, че лекарите се пренатоварват?

Мнениеот Elica » 27 Май 2015, 16:19

Anka написа:Мразя да ходя на лекар, защото се отнасят с пренебрежение и несериозно към пациентите си, не изпитват никакво желание да излекуват хората, за съжаление. Не мога да бъда снизходителна към тях и да ги мисля наспани ли са, наядени ли са! :evil:

не е точно така, има много загрижени лекари, които правят всичко за своите пациенти и се стараят много, не трябва да ги вкарваме всички под общ знаменател.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта