Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот nadqta » 11 Май 2015, 11:56

Мога да изям крекери с килограми, мога да закусвам, вечерям и да гризя крекери по всяко време от денонощието :!: В последно време много се въздържам от такива неща, най-вече заради гадостите, които се съдържат в самите крекери, :evil: но пък много ми се иска да си направя домашни крекери!
crackers.jpg
crackers.jpg (36.7 KiB) Прегледано 1396 пъти
Не мога да си представя от какво да си приготвя такива крекери, така че да стават толкова вкусни, колкото и купените. Мислих си, че всичко е в подправките, но май не е точно така :roll: Много си падам по маково, сусамово и слънчогледово семе, но не съм убедена, че не само в това е работата, за да станат толкова вкусни домашните крекери!

Дайте съвети, идеи рецепти, как да приготвя доамшни крекери, за да станат толкова вкусни и хрупкави като купешките! :)
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот borkova » 11 Май 2015, 11:58

Ами виждала съм, че се продават с овесени ядки, предполагам, че ще могат да се приготвят и в домашни условия, рецепта никъде не съм срещала, но едва ли е трудно да се открие :roll: а те крекерите, като се замисля са като соленките, само че по-тънки и хрупкави :idea: :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот franky » 11 Май 2015, 12:02

Ооо супер ще е ако някой даде рецепта, ама наистина, че са като вид соленки, трябва днес да опитам, само на по-тънко ще ги разточа, за да се изпекат и изсъхнат едновременно и да станат хрупкави, а като си замесиш с различни семена, едва ли ще имат равни на себе си! :)
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот YoLindi » 11 Май 2015, 12:56

Мисля, че като миксираш семената с масло, кашкавал и сиренце трябва да ти стане един вид тесто, за сгъстяваане малко пълнозърнесто брашно и ето ти, разточваш тъничко и печеш :)
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот ManiJani » 11 Май 2015, 15:05

Никаква рецепта не и могла да достигне тези, които се продават, именно отровните съставки ги правят вкусни, за съжаление :|
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот MerryPop » 12 Май 2015, 16:23

Намерих тази рецепта и мисля, че могат да се получат доста вкусни крекерчета, отделно като си сложиш подправки по избор, например ким и отделно семена мммм... :?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот luchia@marco » 14 Май 2015, 11:01

Какъв е проблемът да се взимат едни крекери в месеца, например, аз нямам необходимото време да си правя и не мисля, че могат да са особено вредни при положение, че се хапват рядко.
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот Snejna » 14 Май 2015, 12:17

borkova написа:Ами виждала съм, че се продават с овесени ядки, предполагам, че ще могат да се приготвят и в домашни условия, рецепта никъде не съм срещала, но едва ли е трудно да се открие :roll: а те крекерите, като се замисля са като соленките, само че по-тънки и хрупкави :idea: :roll:

Никога не съм намирала рецепта за хубави солени крекери!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот Loreyn » 15 Май 2015, 10:23

Ако ще е за здравословното, предпочитам да си купя, въпреки че са скъпи, май това е по-добрият вариант, отколкото да се цапуря у дома.
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Правили ли сте домашни крекери, а от какво ги приготвяте?

Мнениеот Krum » 15 Май 2015, 10:54

Loreyn написа:Ако ще е за здравословното, предпочитам да си купя, въпреки че са скъпи, май това е по-добрият вариант, отколкото да се цапуря у дома.

От къде си купуваш и какви хубави крекери?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта