Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот kauda » 17 Юни 2015, 12:53

Не знам дали сте гледали едно видео, в което се показва как се променят представите за красота, а мисля че и тук имаше качена статия по въпроса..... http://lifestyle.framar.bg/%D0%BA%D0%B0 ... 1%82%D0%BE Ето го! :) точно показва, че няма нищо невъзможно. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Jolene » 12 Сеп 2017, 15:10

както се променят ипрез времето така се променят и през пространството, в съседни страни има различни стандарти по красота, все пак. Докато днес едно го смятаме за грозно, утре може да ни се струва най-красивото нещо на света.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Сеп 2017, 19:59

Те и сега се изменят, макар и да не го вярваме, до съвсем скоро бяха на мода по-заоблени момичета, а скоро след това бяха на мода много слаби, не мина много време и отново се заформиха малко по-пищни форми.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Сеп 2017, 14:28

rabotnata pchela написа:Те и сега се изменят, макар и да не го вярваме, до съвсем скоро бяха на мода по-заоблени момичета, а скоро след това бяха на мода много слаби, не мина много време и отново се заформиха малко по-пищни форми.

Такла е то няма кой знае какво ново да се измисли вече и всичко започва да се върти. Докато до скоро всеки косъм беше показване на лоша хигиена, вече сред някои движения космите подмишниците взеха да се боядисват, нещо характерно за хипарските години.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот m0n4eto » 26 Сеп 2017, 17:00

не харесвам крайностите, но според мен най-важното е една жена сама да се харесва и да се чувства добре в тялото си. за това и трябва да полага нужните грижи и да се бори за постигането на мечтаната визия!
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Локумът » 28 Сеп 2017, 09:42

Модата се върти, преди векове са били на мода "липсата на вежди'' и до преди няколко години отново се върна тази мода.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Mon_ton » 28 Сеп 2017, 15:33

Всичко ще се измени, но дали ще стане такова, че да приемаме различните - не вярвам. Красотата вианги е прави по калъп и е нормално ние да възприемаме по такъв начин.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот rali06 » 28 Сеп 2017, 18:26

Честно казано въобще не ме интересуват критериите за красота. Общо взето гледам да изглеждам така, както на мен ми харесва. Готова съм и да поемам рискове в името на това да получа желаната от мен визия. Не се страхувам да инвестирам средства или да предприемам по-резки действия. Обожавам момента, в който се поглеждам в огледалото и харесвам това, което виждам отсреща. Един живот се живее и искам да се кефя на себе си - както се казва любовта към себе си е любов завинаги! :grin: :grin:
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Сеп 2017, 19:32

rali06 написа:Честно казано въобще не ме интересуват критериите за красота. Общо взето гледам да изглеждам така, както на мен ми харесва. Готова съм и да поемам рискове в името на това да получа желаната от мен визия. Не се страхувам да инвестирам средства или да предприемам по-резки действия. Обожавам момента, в който се поглеждам в огледалото и харесвам това, което виждам отсреща. Един живот се живее и искам да се кефя на себе си - както се казва любовта към себе си е любов завинаги! :grin: :grin:

:+1: Съгласна съм, ч е енай-важно това, което виждаме ние в огледалото да ни харесва, но не можем да отречем, че и критериите за красота оказват своето влияние, дори и малко.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Смятате ли, че критериите за красота могат да се изменят във времето?

Мнениеот nefertiti » 29 Сеп 2017, 12:14

Така е.. сами виждаме как почти всяка втора жена иска да има големи гърди и сочни устни. Ако погледнем от другата страна на монетата - хубаво е и че вече живеем в такова време, в което ако не харесваме нещо в себе си, може лесно да го променим благодарение на пластичната хирургия. И то вече услугите са доста по-достъпни отпреди и не е нещо трудно постижимо.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron