Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот Mauritius » 19 Май 2015, 16:09

Скоро се запознах с едно младо момиче, което се занимава с изработка на кукли, които плете на една кука!
Бях изключително впечатлена от спокойствието, с което прави това, аз съм доста изнервена по принцип и плетенето мисля, че няма да ми се отрази много добре, въпреки че всички ме убеждават в обратното!

Това даже се водело вид арт терапия, за което не предполагах! А на Запад дори било модерно, понеже не само се свързва с бабичките, които нямат друга работа, но и... със секси дами като тази :o :D
woman-knitting.jpg
woman-knitting.jpg (110.69 KiB) Прегледано 519 пъти
Мога да ли според вас да извлека известни ползи от плетенето, а при вас какви бяха те? :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот Andrey » 19 Май 2015, 16:12

От полза е за хората, които ще ви носят шушоните после, но не е добре да се плетат безсмислени неща:)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот Mamacita » 19 Май 2015, 16:19

Andrey написа:От полза е за хората, които ще ви носят шушоните после, но не е добре да се плетат безсмислени неща:)

Е, куклите не са безсмислени и все пак шушоните също са готино нещо :idea: От друга страна много зависи от темперамента на човека, въпреки че младите хора, които познавам да плетат все са едни такива шантави! :lol: :lol:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот belleville » 19 Май 2015, 16:22

Плетенето го свързвам, освен със самото умение и с необходимата концентрация, така че да успееш да сътвориш нещо смислено! Завиждам им на хората, които могат, аз дори и да се науча технично да го правя, то ще ми се налага да разплитам на всеки втори ред :D
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот Anka » 19 Май 2015, 16:32

Mamacita написа:
Andrey написа:От полза е за хората, които ще ви носят шушоните после, но не е добре да се плетат безсмислени неща:)

Е, куклите не са безсмислени и все пак шушоните също са готино нещо :idea: От друга страна много зависи от темперамента на човека, въпреки че младите хора, които познавам да плетат все са едни такива шантави! :lol: :lol:

Аз познавам една много сериозна дама, която плете много интересни неща :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот magda » 19 Май 2015, 16:41

Странна отживелица е това, освен гимнастика за пръстите не виждам какво друго може да се постигне с плетенето, да, може би защото не познавам същността му, но все пак ми е непонятно и някак скучно :idea:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Май 2015, 16:42

Не мога да плета, мен ме изнервят неща, които ще станат някой ден, предпочитам да се захвана с нещо, което мога да довърша бързо. :)) Не съм почитател на плетивото като цяло, ако ще и в същността му да се крие следващия Далай Лама ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 21 Май 2015, 11:01

Никак не ги харесвам плетките, нито за носене, нито за направа, адски демоде и досадни ми се виждат :x
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот S_Milenska » 21 Май 2015, 11:32

MaLkA_sLaDoRaNa написа:Никак не ги харесвам плетките, нито за носене, нито за направа, адски демоде и досадни ми се виждат :x

Нищо не си видяла ти, сега си падаш по голи гърбове и показани пъпове, но това далеч не е красиво, има толкова хубави плетени дрехи! :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Дали плетенето може да ни бъде от полза?

Мнениеот Anka » 21 Май 2015, 16:51

Да, плетките са хубави, аз харесвам шапки, шалове, хубави блузони, много са красиви :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron