Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Май 2015, 14:21

Вече от седмици се говори за изграждането на нова ферма за норки край Стара Загора. :roll: Дълго време се чудих дали да сложа такава тема, дали ще се намерят привърженици на носенето на кожени палта. За мен подобно палто, независимо колко луксозно и скъпо е ме кара в главата ми да излиза такава картина:

e008451d79ac824ce128bd1438ad6b65.jpg
e008451d79ac824ce128bd1438ad6b65.jpg (25.1 KiB) Прегледано 405 пъти

За някои може да е прекалено, но това остава, когато демонстрираме колко обичаме животните, а именно - купища трупове от симпатични норки, зайци, котки...
Разбирам в миналото, нашите предци не са имали друг избор - носили са кожи. Не са живели в луксозни апартаменти, не са имали отопление, не са имали огромен избор от дрехи, направени от различни материи и имитации. Кому е нужно да се убиват невинни създания, заради едната суета?! :?:
Мислите ли, че се научихме да обичаме животните, или все още показваме, че ние сме най-силния бозайник на земята? До кога ще убиваме за да бъдем красиви, за да впечатляваме другите, за да печелим пари? :?:
Какво е вашето мнение за новата ферма за норки, подкрепяте ли изграждането ѝ и защо, бихте ли носили такива дрехи - защо? Кое е това, което кара хората да убиват за кожух? Никой ли не цени живота, или вече и той се степенува.. по-живот, най-живот?! :?:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Май 2015, 14:56

Глупости, на кой му дреме за животните? :lol: :lol: :lol:
Важното е да изглеждат хората, които могат да си го позволят лъскаво, скъпо, модерно и властно, какво значение има колко трупа имат на гърба си?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот fawla » 21 Май 2015, 15:59

Възмутена съм от тази ферма, никога не съм обличала дреха от кожа, избягвам дори обувките ми да са такива. Предпочитам да ходя с нещо синтетично, отколкото с труп на гърба си, това е ужасно!!! Вместо хората да спрат да правят кожени палта и да убиват животните, то това става все по-масово и по-разпространено, за съжаление, а и докато хората си купуват подобни дрехи положението няма да се подобри. :x
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Май 2015, 16:20

Аз също не нося животински дрехи, нито обувки, рядко купувам такива дори на семейството си, да не кажа, че май не се е случвало. Не разбирам защо е тази мода и това желание да се убиват животни, за да ходиш пухкав.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот Jully » 21 Май 2015, 16:33

Не ми харесва, че се изгражда тази ферма, тъжно е, че не се цени живота. Никога не съм носила, но ми е изключително грозно като видя шал от лисица или подобно.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот Anka » 21 Май 2015, 17:09

Нося обувки от естествена кожа, но не си слагам кожи, не ми харесват и ме плашат дори. По принцип не обичам трупове. :?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот Monika_Spasova » 22 Май 2015, 08:44

Anka написа:Нося обувки от естествена кожа, но не си слагам кожи, не ми харесват и ме плашат дори. По принцип не обичам трупове. :?

Не е красиво изобщо.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот red_eyes » 22 Май 2015, 15:35

Jully написа:Не ми харесва, че се изгражда тази ферма, тъжно е, че не се цени живота. Никога не съм носила, но ми е изключително грозно като видя шал от лисица или подобно.

Лошото е, че фермата е готова, дори имало и животинки в нея, доколкото разбрах от прочетено по различните групи! Та за каква любов към животните може да иде реч :x :x :x :x :x :x
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Май 2015, 19:08

red_eyes написа:
Jully написа:Не ми харесва, че се изгражда тази ферма, тъжно е, че не се цени живота. Никога не съм носила, но ми е изключително грозно като видя шал от лисица или подобно.

Лошото е, че фермата е готова, дори имало и животинки в нея, доколкото разбрах от прочетено по различните групи! Та за каква любов към животните може да иде реч :x :x :x :x :x :x

Не знаех, че вече има и животни, много гадно! Бях прочела, че едва ли не ще събират хората, за да им обясняват за фермата за норките! Какво ще им обясняват, след като там ще умират милиони животни?!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Научихме ли се да обичаме животните - нова ферма за норки!

Мнениеот Bambaa » 23 Май 2015, 22:41

Аз пък чух, че все още не се знаело дали ще ги умъртвяват тук или в Полша, но явно вече е станало ясно, но какво въобще има за коментиране... не разбирам :x
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron