Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Мнениеот mangusta » 26 Май 2015, 14:53

Все си мисля, че май ми е време да си пречистя стомаха и червата след зимното хапване, но не зная дали ще е удачно само с диета или разни очистителни храни, които съдържат повече фибри.
Всъщност започвам с една уговорка, че не искам да ми предлагате английска сол или нещо подобно, което да ме държи два дни в тоалетната :idea:
stomach.jpg
stomach.jpg (19.6 KiB) Прегледано 4689 пъти
Според мен подобна практика за прочистване на червата е добре да се прави при смятана на сезоните, а зимата и по няколко пъти! Лошото е, че трудно мога да издържам на глад и начините за прочистване, които споменах по-горе, обикновено не ми влияят много добре.

Надявам се да ми споделите някакъв ефективен начин за пречистване на стомаха и червата :arrow: с хранителен режим, специални чайове или нещо, което да не изисква много драстични промени в начина на живот, поради липса на време :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Мнениеот ramimni » 26 Май 2015, 14:56

Стигнах до извода, че ябълките буквално изтъргват стомаха и червата, а съм чела, че и авокадото е особено полезно, така че... хапвай спокойно известен период от време, заедно с цитруси! ;)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Мнениеот luchia@marco » 26 Май 2015, 15:08

Алое, дамиии... така ли не се научихте, че е полезно за всичко, може и да го поръсите с Диатомична пръст :idea:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2015, 15:13

Мисля, че разни чайове че ще ти помогнат, пък и разни трици те помагат за прочистването точно на червата. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Мнениеот kauda » 26 Май 2015, 15:25

Може да ползваш и пречистване с английска сол по малко концентриран разтвор ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Мнениеот Mauritius » 26 Май 2015, 16:20

rabotnata pchela написа:Мисля, че разни чайове че ще ти помогнат, пък и разни трици те помагат за прочистването точно на червата. :)

Триците са много ефикасни, наистина, както и зелето, за него не зная дали фибрите са виновни или влакнестата му структура :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Май 2015, 10:14

Мисля, че фибрите ще са най-големите виновници, затова идеално може да се заместят и с броколи да речем.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви са начините за пречистване на стомах и черва?

Мнениеот moni.sparrow » 18 Ное 2015, 14:13

rabotnata pchela написа:Мисля, че фибрите ще са най-големите виновници, затова идеално може да се заместят и с броколи да речем.

Не фибрите са проблем, те дори успокояват стомаха, до колкото съм чела образуват гелообразен слой в червата, който подпомага перисталтиката, по тази логика трябва и от броколите да те боли, предполагам имаш раздразнен стомах и заради това ти причинява твърдата храна дискомфорт :idea:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта