Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Elica » 05 Юни 2015, 12:57

Не знам колко може да се увреди способността на жената, по-скоро е абсурдно. ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Slavena » 05 Юни 2015, 13:26

Нека да си раждат жените с цезерово сечение толкова е по-лесно и по-полезно и за жената и за бебето няма мъки с часове наред, жените трябав да спрат да раждат по онзи варварски начин!
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот S_Milenska » 03 Фев 2017, 15:32

Въпрос на самосъзнание и на желание, истина е, че днес жените много подбират, преди 50-60 години раждането е било естествено и точка, това е бил начина на раждане, сега се почва, ама боли ме, ама сърби ме, ама страх ме е... нима е по-малко страшна една операция, защото това е операция. :!:
А за продължителността на раждането, че се е увеличила, мисля, че причината е в заседналия начин на живот, преди жените са били активни, сега като забременеят повечето почват да ядат и да лежат.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот pravilno » 03 Фев 2017, 16:43

Това, че се е увеличила продължителността на раждането ме учуди. Не знаех, че може да се прави такава съпоставка. А колкото до губенето на способността, мисля, че пресилено звучи. Как ще я губят жените, нали това им е работата. Ако след години измислят начин бебето да се развива извън майчината утроба, тогава вече е друго.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Kremiliya » 03 Фев 2017, 16:49

pravilno написа:Това, че се е увеличила продължителността на раждането ме учуди. Не знаех, че може да се прави такава съпоставка. А колкото до губенето на способността, мисля, че пресилено звучи. Как ще я губят жените, нали това им е работата. Ако след години измислят начин бебето да се развива извън майчината утроба, тогава вече е друго.

Има се предвид, че ето жената вече ражда по-бавно, избягва да ражда, значи способността за това прпоцентно сочи намаляване на тази способност, не че физически реално не е способна.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот annydance » 06 Фев 2017, 16:42

Kremiliya написа:
pravilno написа:Това, че се е увеличила продължителността на раждането ме учуди. Не знаех, че може да се прави такава съпоставка. А колкото до губенето на способността, мисля, че пресилено звучи. Как ще я губят жените, нали това им е работата. Ако след години измислят начин бебето да се развива извън майчината утроба, тогава вече е друго.

Има се предвид, че ето жената вече ражда по-бавно, избягва да ражда, значи способността за това прпоцентно сочи намаляване на тази способност, не че физически реално не е способна.


Една жена като избягва да ражда не означава, че е неспособна, просто не иска. Не може да се говори тук за губене на способност. Доста е силен този инстинкт на жената и мисля, че в скоро време няма да спрем да го правим това нещо. Любопитно ми стана как така ражда по-бавно, защо да се получава така? Би трябвало природата да има думата тук.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот Krum » 06 Фев 2017, 16:57

Според мен се ражда по-бавно, щото жените не са така активни , както преди, преди са се движили много повече, а това всяка жена го знае, че помага за по-бързото раждане. Сега къде се движат, от колата и обратно на някой стол.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Фев 2017, 17:37

Не знам колко е времето за раждане, аз родих за около 7 часа, сякаш нормално, за първо раждане.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот pitanka » 09 Фев 2017, 10:28

Аз още не съм раждала, но моя приятелка роди за 4 часа, което май се смята за доста бързо :smile: . В тези 7, 10 или повече часове какво се прави, нали не е само напъването и опитите да излиза бебето :shock: ? Не искам да се плаша още отсега.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Вярвате ли, че жените губят способността си да раждат?

Мнениеот S_Milenska » 20 Фев 2017, 17:02

pitanka написа:Аз още не съм раждала, но моя приятелка роди за 4 часа, което май се смята за доста бързо :smile: . В тези 7, 10 или повече часове какво се прави, нали не е само напъването и опитите да излиза бебето :shock: ? Не искам да се плаша още отсега.

Не, не се притеснявай, тези 7 или 10 часа боли корем.. зверски, бебето реално излиза с напъните в рамките на 5 минути, което даже е много. Усещат се напъните и просто се ражда за минута - две. Не е като по филмите където напъват и хоп - бебе от небето.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта