Брак или връзка по сметка?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Брак или връзка по сметка?

Мнениеот Lisica » 27 Май 2015, 14:11

Преди дни беше балът ми и имаше много мои съученички, които видно бяха прекалили с тоалетите си и родителите им знаем, че не могат да си го позволят. Те без срам казваха, че това са подаръци от техните гаджета. :roll:

Money.jpg
Money.jpg (30.25 KiB) Прегледано 3467 пъти

Всичко хубаво, но като сме на 18 години, моите гаджета са на моята възраст, а не са възрастни чичковци, които да ме спонсорират. Много ми е странно как така хората се впускат във връзки и след това в брак по сметка. За мен е тъжно и обидно.
Вие какво мислите по въпроса, бихте ли се съгласили да се ожените по сметка или да имате връзка защото ви е изгодно? Вярно, че всеки иска да живее в лукс, но с цената на всичко ли?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот ManiJani » 27 Май 2015, 14:26

Мисля си, че ти си едно от малкото трезво мислещи момичета, които са останали. Да, малко неща са нормални в нашия свят, те и съученичките ти, предполагам, че не разбират твоята позиция и за тях нормалното, очеизвадно е друго :lol: Важно е да си останеш от нормалните и един ден да възпиташ такива деца, че е на изчерпване!
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот Mon_ton » 27 Май 2015, 15:49

Когато завършвах и аз преди няколко години положението беше същото, а и все още моите приятелки се продават за лъскави телефони и скъпи подаръци, които е супер тъпо! Не знам с какво желание и на каква цена се продават толкова лесно, жалко е, защото така никога не са щастливи в живота.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Май 2015, 16:03

Искам да ви кажа, че това не се отнася само за жените, но и много мъже са съгласни да бъдат с някоя жена, защото им е финансово изгодна, така че.. не е нещо ново, нито ще бъде преустановена тази практика скоро. Аз да си призная, имах гадже, в което бях много влюбена, той беше доста добре финансово устроен, но накрая когато дойде време за раздяла, премервах плюсовете и минусите в пари. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот Anka » 27 Май 2015, 16:08

Завърших миналата година, на моя бал също имаше такива момичета, да си призная и аз бях получила скъп подарък от един господин, с който имахме вземане даване. не мисля, че е голям проблем, все пак сега е времето, когато живеем. А и никой не може да ти каже в кого да се влюбваш и как, там няма правила и норми.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот mangusta » 27 Май 2015, 16:09

Mon_ton написа:Когато завършвах и аз преди няколко години положението беше същото, а и все още моите приятелки се продават за лъскави телефони и скъпи подаръци, които е супер тъпо! Не знам с какво желание и на каква цена се продават толкова лесно, жалко е, защото така никога не са щастливи в живота.

Напротив, за момент имат щастието, което ги задоволява :arrow: въпросният лъскав телефон, като й писне този чичко минава на следващия, така че какъв е зорът?
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот Elica » 27 Май 2015, 16:25

Всичко е толкова различно и индивидуално, че не може да се каже и да се даде никаква обективна оценка. :roll: Всеки решава какво би искал да направи за себе си и кое му харесва, аз не съдя никого. За себе си мога да кажа, че предпочитам връзка по сметка, отколкото да мизерствам.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот PhytoPharmacy » 28 Май 2015, 13:12

Брее абе как така се влюбват тея момичета ей така непринудено все в някакви богати чичковци бе , тцтцтц как не стана да е в някой беден?! Тцтцтц чудна работа.... и много ама много жалка. (Визирам и Rabotnata pchela, която е писала по-горе)
Изображение
Аватар
PhytoPharmacy
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Юли 2012, 17:25
Местоположение: Стара Загора

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Май 2015, 13:37

PhytoPharmacy написа:Брее абе как така се влюбват тея момичета ей така непринудено все в някакви богати чичковци бе , тцтцтц как не стана да е в някой беден?! Тцтцтц чудна работа.... и много ама много жалка. (Визирам и Rabotnata pchela, която е писала по-горе)

Как пък все се намира някой, който много знае да мине и да зацъка с език това се чудя. Ако кажеш, че парите не са фактор ама така ще излъжеш, че няма за какво да говорим. Мина и заключи без много да го мислиш. :mrgreen:
Както и там съм написала по-горе, това беше фактор накрая на връзката ни, когато чувствата вече са изстинали, така че предлагам без много да знаеш... тихичко! :P
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Брак или връзка по сметка?

Мнениеот Bambaa » 28 Май 2015, 14:00

Съгласна съм, че и много мъже ходят след старите дупета на възрастни дами, само и само да са осигурени и в един момент да преминат в по-високия клас жиголота :|
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта