Кои храни притопляте преди хапване?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот exotic » 28 Май 2015, 16:23

Често готвя вечер след като съм хапнала, тъй като в повечето случаи трудно мога да си изчакам манджата да стане и ям сандвичи, което не е добър вариант! :(
Мисълта ми е, че най-често не ям топла храна, т.е. налага ми се да я притоплям, а сега научих, че не е полезна притоплената храна, дори била вредна.
3234.jpg
3234.jpg (55.05 KiB) Прегледано 1661 пъти
Лошото е, обаче, че много ме болят зъбите от студена храна и някак й се губи вкусът, не мога да я ям без да е притоплена, а четох, че някои храни стават по-скоро вредни след притопляне. :o
Кои са храните, които притопляте преди хапване и смятате ли, че в действителност някои от тях могат да станат вредни :?: :roll:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот magda » 28 Май 2015, 16:25

По тази логика, докато се готви храната се уврежда, така че не вярвам на това, че може да стане вредна храната, когато се притопли.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот николаев » 28 Май 2015, 16:29

Ако претопляш в микровълнова, то може и да има нещо вярно, чувал съм, че микропвълновата изменя коренно структурата на храната, но в други случаи се съмнявам!
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот LEILA » 28 Май 2015, 16:34

При положение, че веднъж храната е претърпяла по-дълга термична обработка, не вярвам, че при притолянето ще изчезне и още нещо полезно от нея, така че какъв е проблемът да си ядем топличка храна, освен ако не са свежи плодове и зеленчуци :lol:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот draga.mihova » 29 Май 2015, 11:09

Нищо не топля, харесвам храната студена, а и това отнема време, за разлика от мен, мъжът ми постоянно топли нещо, като ще сядаме да обядваме или вечеряме, което мен ме вбесява :evil: :evil:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот moni.sparrow » 29 Май 2015, 13:30

Смятам, че единствено месото може да стане по-вредно при претопляне, така че не се притеснявам, понеже идва лято и всичко трябва да е мноого студено :) :) :)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот Malina » 29 Май 2015, 14:50

moni.sparrow написа:Смятам, че единствено месото може да стане по-вредно при претопляне, така че не се притеснявам, понеже идва лято и всичко трябва да е мноого студено :) :) :)

защо мислиш, че ще е по-вредно, ако се претопли? :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот Lisica » 29 Май 2015, 16:49

draga.mihova написа:Нищо не топля, харесвам храната студена, а и това отнема време, за разлика от мен, мъжът ми постоянно топли нещо, като ще сядаме да обядваме или вечеряме, което мен ме вбесява :evil: :evil:

И аз харесвам повече студената храна за разлика от повечето хора, които я предпочитат вряла.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот fawla » 29 Май 2015, 17:09

LEILA написа:При положение, че веднъж храната е претърпяла по-дълга термична обработка, не вярвам, че при притолянето ще изчезне и още нещо полезно от нея, така че какъв е проблемът да си ядем топличка храна, освен ако не са свежи плодове и зеленчуци :lol:

Нали, така или иначе яденето вече е сготвено и няма да остане без хептен никакви полезни свойства, ако си го стоплим според вкуса.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кои храни притопляте преди хапване?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Юни 2015, 12:57

Много рядко претоплям храната, само топля разни манджи, които са се сгъстили и желирали сякаш, останалото - не ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта