Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот kalinka-kuku » 07 Фев 2017, 12:57

Чая и мен ме засища, също например ядките, вода с мед и лимон. Това са неща, които засищат за сравнително кратък период от време, но са супер,за да изкараш до другото хапване.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот franky » 08 Фев 2017, 14:54

Мен течностите не могат да ме залъжат и да ми потиснат апетита дори и за малко. От тях още повече огладнявам и шумът в стомаха става още по-оглушителен :smile: . Салатките на мен ми действат добре.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот Lili_pili » 08 Фев 2017, 15:16

При някои и ябълките действат, при други огладняват от тях.
Аз се засищам много от 10 лешника, но ако са накиснати. Но смятам, че малко сме изместили темата, въпорсът е такива, които потискат апетита, а не такива, които ни засищат по-силно. За потискане на апетита не смятам, че има някаква храна,а по-скоро синтетични добавки, били те и хомеопатични.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот mamina » 10 Фев 2017, 15:49

Отвара от бахар помага за потискане на апетита. Няколко зърна бахар се заливат с половин литър вряла вода и се оставят да постоят 5-10 мин. и после се прецежда и пие по една чаша преди ядене. Щом е преди ядене, значи сигурно няма да ти позволи да ядеш много :smile: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта