Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот LEILA » 28 Май 2015, 16:46

Мноого реклами на хранителни добавки започнаха да се въртят за потискане на апетита, което е нормално, идва лято, но ми се искаше това да стане при мен, по-скоро по естествен път, отколкото да вземам разни добавки без да съм сигурна в ефекта им!
Мисля си, че най-лесно това може да стане с различни храни, отколкото с разни добавки или пък с някакви билкови чайове за тази цел :roll:
apples-for-weight-loss.jpg
apples-for-weight-loss.jpg (17.83 KiB) Прегледано 2982 пъти
Едно време имаше мит, че ябълките потискат апетита, но моят опит съди точно обратното, най-много да си докараш някой гастрит или подобно, което успях да си причиня вече!

Според вас съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита по естествен начин или схемата е, че колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде? :roll:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот nadqta » 28 Май 2015, 16:48

При мен е така - колкото повече ям, толкова повече ми се яде и то не какво да е, а само разни сладки неща :idea: Иначе ако не ям сутрин, след това целия ден мога да го откарам гладна, без да го усещам!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот Коцева » 28 Май 2015, 16:49

Чувала съм, че чушките притъпяват глада, както и лимона, може би заради вит. Ц, който се съдържа в тях, не знам, а също и зеленият чай, а като се замисля, той се препоръчва при повечето диети!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот Andrey » 29 Май 2015, 10:08

Коцева написа:Чувала съм, че чушките притъпяват глада, както и лимона, може би заради вит. Ц, който се съдържа в тях, не знам, а също и зеленият чай, а като се замисля, той се препоръчва при повечето диети!

лимона пък как ще притъпява глада, не знаех, абе май няма какво да ти претъпи глада, ами идеята е да ядеш нещо нискокалорично, което хем да те кара да ядеш, хем да не се занимаваш с ядене нон стоп.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот Mamacita » 01 Юни 2015, 13:24

Andrey написа:
Коцева написа:Чувала съм, че чушките притъпяват глада, както и лимона, може би заради вит. Ц, който се съдържа в тях, не знам, а също и зеленият чай, а като се замисля, той се препоръчва при повечето диети!

лимона пък как ще притъпява глада, не знаех, абе май няма какво да ти претъпи глада, ами идеята е да ядеш нещо нискокалорично, което хем да те кара да ядеш, хем да не се занимаваш с ядене нон стоп.

да ама нискокалоричната храна, обикновено не засища задълго, затова ядеш и си гладен след 30 мин., това ме дразни най-много в диетите :evil: постоянно трябва да мисля какво ще направя ако огладнея, докато съм навън, например
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот Mon_ton » 01 Юни 2015, 13:39

Много плодове и зеленчуци трябва да помогнат, ако изпитате глад по някое време, краставицата и моркова се ядат лесно и са супер диетични :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот sofi_black » 01 Юни 2015, 14:47

Mon_ton написа:Много плодове и зеленчуци трябва да помогнат, ако изпитате глад по някое време, краставицата и моркова се ядат лесно и са супер диетични :)

То лесно, лесно, ама може ли ако си цял ден в движение да ръфаш краставици по пътя.... някак не върви :D
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот Snejna » 01 Юни 2015, 15:49

Защо да не, ако си я направиш на парченца какъв е проблема, то затова и децата ни се хранят само с боклуци, защото е трудно да се нареже една краставица на лентички и да се хапва от нея, а трябва да се ядат зрънчовци.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот Kaya » 12 Юни 2015, 09:04

Чак да потиска апетита не съм чувала, но сигурно има нещо. Знам обаче, че има разни хомеопатични продукти, които действат за потискане на апетита
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Съществуват ли храни или отвари, които да потискат апетита?

Мнениеот S_Milenska » 12 Юни 2015, 10:27

Водата с лимон наистина притъпява глада, обаче не всеки път се получава, понякога освен липсата на глад се появяват болки в корема и киселини за бонус. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта