Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот borkova » 29 Май 2015, 16:53

По-скоро това си е типично зимно ястие - макаронената салата, но много обичам да я хапвам по всяко време на годината. Последно правих преди изключително много време със замразени зеленчуци, кашкавал, кис. краставички и майонеза, но смятам може да стане далеч по-вкусно с пресни зеленчуци и някакъв по-готин сос, но не зная кой би подхождал...
Pasta-salad0.jpg
Pasta-salad0.jpg (26.08 KiB) Прегледано 787 пъти

Надявам се някой да ми каже повече за интересни рецепти, по които приготвя макаронената салата и за продуктите, които използва в нея!
П.С. И има ли някаква възможност, салатата да се олекоти по някакъв начин, така че да не така тежка за вечеря, например?! :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот fawla » 29 Май 2015, 17:00

Никога не съм правила, мен много ме наяждат тези салати и ги избягвам, предпочитам да ям макароните на сготвено :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот MerryPop » 29 Май 2015, 17:10

Ами към това, което си направила може да добавиш и маслинки, иначе ми е странно какъв би бил вкуса на макаронена салата с домати или някакъв друг зеленчук, особено без сос, не, че съм много на Ти със сосовете, въпреки това сямтам, че тези, които са подходящи за зеленчуци, ще паснат добре и тук!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот exotic » 29 Май 2015, 17:12

Май това ще е много гадно нещо, като се сетя как ти се лепят по зъбите макароните, камо ли със салата, а и салатата е салата, за да е свежа, а не, за да е варена!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот Yunona » 29 Май 2015, 19:23

Понякога правя салата с макарони - удобна е за обяд в офиса, на детето - за училище. Слагам различни неща - според каквото имам вкъщи или каквото ни се хапва в момента.
Старая се салатата да засища, но да е здравословна. Никога не ползвам сосове на майонезена основа. Макароните задължително са пълнозърнести.
Примерни варианти:
1. Макарони, гриловани тиквички, чери доматки, босилек, пармезан или друго жълто сирене, зехтин. Това е моята любима комбинация за лятото :)
2. Макарони, варено яйце (може яйчица от пъдпъдък), домат без семенната част, червена, жълта или зелена чушка, зелена подправка по избор, зехтин. Може и сирене по избор.
3. Макарони, пуешко или пилешко филе, кисели краставички, едро настърган кашкавал, малко зехтин.
4. Макарони, леко сварени на пара броколи, едро настъргани моркови, пармезан, грана падано или друго подобно сирене, смлян черен пипер, лимон, зехтин.
5. Макарони с различни видове зеленчуци, минати на грил тигана, подправени с лимон, зехтин и пипер. Това е прекрасен веган вариант, който може да бъде допълнен със сирене, някаква шунка или филе - изобщо кой каквото си обича.

Обичам маслини и мисля, че подхождат на всички възможни варианти :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот Pipilota » 30 Май 2015, 09:34

Аз си правя такава салата точно с майонезен сос, защото толкова рядко я ядем, че по-скоро е изключение и не му мисля, но пък за сметка на това си правя страхотна домашна майонеза без яйца. :)
Слагам най-често малко кашкавал, царевица, маслини и някакво филе. И на мен не ми харесва идеята за такава салата, затова я избягвам.:)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот Kaya » 30 Май 2015, 14:32

Много обичам салата с макарони! :)
Макароните ми са по избор, но най-често са тези на спирала, не им знам името, или като панделки, просто е по-красиво, може да не е правилно, но тях избирам.
Използвам броколи, царевица, чушка, кашкавал, морковчета, някакво месо- колбас, ролца от раци, каквото има и което реша. ;) Смесвам и слагам млечно-чеснов сос ;))
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот S_Milenska » 30 Май 2015, 19:02

Нигако не ми е звучала разнообразно, все пак, ако е топла може дабъде и директно вечеря :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот Mamacita » 01 Юни 2015, 13:50

Kaya написа:Много обичам салата с макарони! :)
Макароните ми са по избор, но най-често са тези на спирала, не им знам името, или като панделки, просто е по-красиво, може да не е правилно, но тях избирам.
Използвам броколи, царевица, чушка, кашкавал, морковчета, някакво месо- колбас, ролца от раци, каквото има и което реша. ;) Смесвам и слагам млечно-чеснов сос ;))

И аз така я правя, но мисля, че хватката е в това да сложиш повечко сос, за да не стават лепкави и сухи :!:
S_Milenska написа:Нигако не ми е звучала разнообразно, все пак, ако е топла може дабъде и директно вечеря :)

а такава салата за вечеря, мисля че ще е нещо трагично, три дни няма да мога да спя :lol: :lol:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Приготвяли ли сте макаронена салата и какво слагате в нея?

Мнениеот S_Milenska » 01 Юни 2015, 14:27

е чак пък тежко за вечеря, сякаш останалата ни вечеря е по-лека от макаронената салата, тя може дори да се окаже едно от най-леките хапвания. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта