Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот gabinka_80 » 26 Апр 2017, 14:00

Не мислят, че имат цял живот да са възрастни, а да са деца е толкова кратко! От родителите зависи това, да успеят да запазят максимално време децата си деца, а порастването е неизбежно.
Всичката информация и достъпа до различни неща от съвсем малки им помага да разширят много кръгозора си и в резултат на това, те бързо стават по-информирани и почват да ги вълнуват теми, които не са подходящи за тяхната възраст.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот miron » 26 Апр 2017, 15:52

Всичко се променя, така че и това става по-рано. Родителите трябва да са приготвени да приемат лесно промените, при някои деца започват още около 8-мата година.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот skyfly » 02 Май 2017, 14:03

Храната, начина на живот, всичко това дава своето отражение. Момичетаат на по 8 години вече са непокорни и не слушат родителите си, държат се своенравно и като тийнове. Пубертетът отгоре на всичкото, не стига, че е по-ранен, но и продължава до все толкова късно... :mrgreen:
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот Клер » 07 Фев 2019, 10:59

Целият ни живот е толкова по-забързан, ускорен и динамичен. Как няма и децата да се развиват по-бързо? Няма как те да живеят като под стъклен похлупак, а около тях светът да минава на бързи обороти.
Отделно, влияние имат и храната, въздуха, всичко...За жалост, нищо не е като през нашето детство. Те не чувстват липсата, но ние - да, защото имаме база за сравнение. :roll:
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот София » 05 Мар 2019, 11:14

Не знам със сигурност защо, обаче синът ми е на 9 години и имам чувството, че вече го тресе пубертет. Нямам думи направо!
Уж внимаваме с възпитанието, обаче...явно не е само до това. Не знам на 13-14 какъв ад ще е :eek:
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Защо децата влизат по-рано в пубертета?

Мнениеот Съни » 27 Май 2019, 10:26

Вчера четох някъде, че пубертетът започвал вече около 8-та година и бях ей така :eek: То разбирам акселерация, но това ми се струва вече прекалено...То не остана време да си изживеят детството.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта