Плодова вода - идеи за комбинации

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2015, 14:18

Вчера си ходихме на село и тъй като беше ужаасно горещо, решихме да направим експериментираме. Нарязахме малко лимон, ягоди, мента и мноого лед и сложихме в кана с вода! Получи се страхотна плодова вода, много свежа, а цветовете ѝ бяха впечатляващи. :) Намерих една снимка, за да си представите:

Fruit-Infused-Waters-from-Green-Blender.jpg
Fruit-Infused-Waters-from-Green-Blender.jpg (45.46 KiB) Прегледано 1400 пъти

От снимката бих взаимствала някои идеи за комбинации, но как още мога да комбинирам плодовете и какви, за други варианти на вкусна плодова вода, дали е възможно да се сложи и мед да речем? :roll:
Какви са вариантите да се направят различни плодови води, вие опитвали ли сте и каква е най-вкусната ви комбинация? :?:
А който не е опитвал такава вкусотия призовавам ви по най-бързия начин да си направите няма да съжалявате! :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот PasDeDeux » 15 Юни 2015, 15:14

Смятам, че е нещо по-скоро гадно, тъй като ще се усеща нещо като аромат, но си е блудкаво, откъдето и да го погледнем :D предпочитам или само фреш, или само вода :mrgreen:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот Snejna » 15 Юни 2015, 15:18

На мен ми изглежда страшно апетитно и вкусно! :))) Бих пробвала.. но не знам от къде да си намеря прясна мента?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот Andrey » 15 Юни 2015, 15:57

И аз пия, с диня и пъпеш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот Kremiliya » 15 Юни 2015, 16:11

Не съм опитвала нещо такова, няма ли да е гадно на вкус? С недостатъчно плодов вкус? А и после тези плодове трябва да се изхвърлят..
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот Mauritius » 16 Юни 2015, 14:06

Snejna написа:На мен ми изглежда страшно апетитно и вкусно! :))) Бих пробвала.. но не знам от къде да си намеря прясна мента?

Продават почти навсякъде готови разсади мента, а ако не мислиш, че ще може да я отглеждаш или да ти стига, в супермаркети като Билла, мисля че съм виждала :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Юни 2015, 14:38

Пробвала съм само с вода и лимон и портокал, стават много добре, но само толкова. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот mix_twix » 16 Юни 2015, 14:55

Много често пия такава вода, много я обичам, особено лятото ми е идеалният заместител на различни безалкохолни и чайове. :) Слагам си плодове, каквито имам, сутринта си приготвих една кана с череши и кайсии, прибрах в хладилника и довечера ще е супер.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот belleville » 16 Юни 2015, 15:14

mix_twix написа:Много често пия такава вода, много я обичам, особено лятото ми е идеалният заместител на различни безалкохолни и чайове. :) Слагам си плодове, каквито имам, сутринта си приготвих една кана с череши и кайсии, прибрах в хладилника и довечера ще е супер.

Аз не виждам защо да се хабят плодовете, по-добре да се утоли жаждата с чай, след което да се добави лимонче с мента и готово :) :)
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Плодова вода - идеи за комбинации

Мнениеот Lili_pili » 16 Юни 2015, 15:45

На мен пък ми изглежда много вкусно, кой знае колко плодове ще се похабят.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта