Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот Дарина » 06 Окт 2011, 12:56

Имам постоянни газове от около 10 дни. Не се повлияват от храна, преяждане, глад и т.н. Досега никога не съм имала този проблем, за първи път ми се случва. Единственото, което се сещам е да приемам Еспумизан. Четох също така, че газове добре се повлияват и от активен въглен. Какво ще ме посъветвате?
Много Ви благодаря!
Дарина
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2011, 12:39

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот Bella » 06 Окт 2011, 14:09

Казваш, че имаш газове от 10 дена, забелязала ли си каква храна си консумирала тогава?Тъй като може да се дължи на много фактори едно, от които е хранене, нервен стомах, нередовно изхождане.След приема на Еспумизан как се чувстваш?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот Дарина » 06 Окт 2011, 15:15

На първо място бих искала на ви благодаря за отговора!

Така ... по въпроса - не съм променяла начина си на хранене, храня се с това, което готвя вкъщи, както винаги. Със запек нямам проблеми, изхождам се всякак сутрин, което също не се е променило. Нерви, стрес - нищо повече от обикновените в ежедневието ми. На практика външни причини няма, като от никъде стана всичко.
Днес опитах с Еспумизан, след хранене изпих 3 капсулки. Доста се пооблекчиха нещата. Газовете намаляха поне с 50 % само от 1 прием на 3 капсулки. Може би трябваше по-рано да опитам, но едва преди няколко дни осъзнах, че газовете не са в следствие на храна. Предполагам, че е някакъв храносмилателен проблем (или чревен), защото в първите дни имах и съвсем лек дъх на сяра в уригването, което отшумя може би за два дни и останаха само тези газове. Много ми е неудобно, че толкова детаилно описвам нещата, но не се чувствам комфортно така и търся причината.

Отново Ви благодаря за вниманието, което ми отделяте. Безценно е за мен.
Дарина
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2011, 12:39

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот Bella » 06 Окт 2011, 15:21

Дарина написа:На първо място бих искала на ви благодаря за отговора!

Така ... по въпроса - не съм променяла начина си на хранене, храня се с това, което готвя вкъщи, както винаги. Със запек нямам проблеми, изхождам се всякак сутрин, което също не се е променило. Нерви, стрес - нищо повече от обикновените в ежедневието ми. На практика външни причини няма, като от никъде стана всичко.
Днес опитах с Еспумизан, след хранене изпих 3 капсулки. Доста се пооблекчиха нещата. Газовете намаляха поне с 50 % само от 1 прием на 3 капсулки. Може би трябваше по-рано да опитам, но едва преди няколко дни осъзнах, че газовете не са в следствие на храна. Предполагам, че е някакъв храносмилателен проблем (или чревен), защото в първите дни имах и съвсем лек дъх на сяра в уригването, което отшумя може би за два дни и останаха само тези газове. Много ми е неудобно, че толкова детаилно описвам нещата, но не се чувствам комфортно така и търся причината.

Отново Ви благодаря за вниманието, което ми отделяте. Безценно е за мен.

Един съвет от личен опит.Приемай Еспумизан преди лягане, така дискомфорта от изпускането на газовете ще ти бъде спестен ;) , а и след като сутрин се изхождаш редовно, ще си осигуриш един лек и спокоен ден.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот vinprom » 06 Окт 2011, 15:31

Аз съм същия ,но моите газове са от много време и постоянно се чувствам дискомфортно, постоянно корема ми е надут и ми къркорят червата и ме напъва из одзад. Всяка сутрин стоя по 30 мин в тоалетната и трудно се изхождам , препоръчайте ми някакво лекарство за този мой проблем моля ви :oops:
Аватар
vinprom
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2011, 14:47

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот Bella » 06 Окт 2011, 15:42

vinprom написа:Аз съм същия ,но моите газове са от много време и постоянно се чувствам дискомфортно, постоянно корема ми е надут и ми къркорят червата и ме напъва из одзад. Всяка сутрин стоя по 30 мин в тоалетната и трудно се изхождам , препоръчайте ми някакво лекарство за този мой проблем моля ви :oops:

Тогава ще трябва да опитате с таблетки или чайове с разхлабващо действие.В Онлай аптеката се предлагат много продукти подходящи за вашия проблем!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот Дарина » 06 Окт 2011, 15:56

Веlla, че той дискомфорта не е само вечер, за съжаление. По цял ден е.
Очевидно е, че от Еспумизана добре се повлиява, но се чудя дали това не е някакъв по-сериозен проблем?
При всички случаи ще го приемам, но нито зная колко продължително нито нищо. И надявам се след прекратяването му да не се върне същата песен.

vinprom написа:Аз съм същия ,но моите газове са от много време и постоянно се чувствам дискомфортно, постоянно корема ми е надут и ми къркорят червата и ме напъва из одзад. Всяка сутрин стоя по 30 мин в тоалетната и трудно се изхождам , препоръчайте ми някакво лекарство за този мой проблем моля ви :oops:


Може би пробиотик някакъв би помогнал ...
Дарина
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2011, 12:39

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот vinprom » 06 Окт 2011, 16:23

Bella написа:
vinprom написа:Аз съм същия ,но моите газове са от много време и постоянно се чувствам дискомфортно, постоянно корема ми е надут и ми къркорят червата и ме напъва из одзад. Всяка сутрин стоя по 30 мин в тоалетната и трудно се изхождам , препоръчайте ми някакво лекарство за този мой проблем моля ви :oops:

Тогава ще трябва да опитате с таблетки или чайове с разхлабващо действие.В Онлай аптеката се предлагат много продукти подходящи за вашия проблем!


Е добре но аз нямам запек и ми става странно... първо е по-твърдо а към края е по-редичко хмм май трябва да отида на лекар.
Аватар
vinprom
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Окт 2011, 14:47

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот pnk » 23 Окт 2011, 13:35

Към vinprom, наистина трябва да идете на лекар, щом проблема е постоянен. Би трябвало да се лекуват не само симптомите, но и първопричината за дискомфорта... И е хубаво и да пазите лек хранителен режим, избягвайки газообразуващи и дразнещи храни...
pnk
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Окт 2011, 12:54

Re: Еспумизан, газове, метеоризъм

Мнениеот Изи » 03 Яну 2012, 13:54

Темата е „отлежала“ и проблемите вероятно са разрешени, но ще вметна и аз нещо. В коремната кухина има и други органи, които могат при проблем да създадат усещане за тежест, газове и т.н. Конкретен случай: Близка приятелка се оплакваше от същите симптоми, тежест, подуд корем, без запек. Слушайки съвети, прецени , че са ѝ нужни Еспумизан и Спазмомен, но.. това не помогна. След посещение при гинеколог се оказа, че има голяма киста на яйчника и с адекватни медикаменти всичко се оправи.
Съветът ми е, ако дори в тривиалното подуване и тежест усетите нещо нестандартно, отивайте на лекар.
Аватар
Изи
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Дек 2011, 16:50

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта