С какво се съчетават добре калмарите?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот Lilly_milly » 16 Юни 2015, 10:35

Снощи съквартирантката ми донесе две торбички с калмари и се чудих какво да ги правя за вечеря. Единствените калмари, които някога съм яла, бяха панирани и сякаш нямаха кой знае какъв вкус.

Реших да потърся някакви снимки на вкусно изглеждащи калмари, за да реша какво да ги правя и с какво да ги съчетая, но това е едно от малкото, което ми харесаха :roll:
stuffedsquid.jpg
stuffedsquid.jpg (32.73 KiB) Прегледано 686 пъти
Четох, че често се поднасят с различни видове паста, но не зная как би било на вкус и дали реално добре ще се съчетаят :roll:

Според вас кой е най-добрият начин за поднасяне на калмари и как се приготвят, така че да не са жилави или разварени и да са добре овкусени в същия момент :?:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот веселказасмяна » 16 Юни 2015, 10:43

Калмарите ги правя на тиган, малко ги запържвам в зехтин за мнооого кратко, докато станат златисти и след това овкусявам с лимон и копър, иначе много ги обичам със зелена салатка и крутони :idea: :)
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот Anka » 16 Юни 2015, 10:45

Само панирани съм яла калмарите и бяха много вкусни, защо не ги направиш такива? иначе като всичко морско си вървят с много салати и с паста наистина, доматен сос също.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот MollyDolly » 16 Юни 2015, 10:49

Само по един и същ начин правя калмарите и много ми харесва със топено сиренце и чесън, като добавям и предварително сварени и настъргани на едро яйца оставям си съвсем малко на котлона, колкото да се разтопи сиренцето, след което ако има нужда добавям малко домашна майонеза (без яйца) и краставичка, става страшна салата, но и грандиозна холестеролна бомба :D
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот Anka » 16 Юни 2015, 10:50

MollyDolly написа:Само по един и същ начин правя калмарите и много ми харесва със топено сиренце и чесън, като добавям и предварително сварени и настъргани на едро яйца оставям си съвсем малко на котлона, колкото да се разтопи сиренцето, след което ако има нужда добавям малко домашна майонеза (без яйца) и краставичка, става страшна салата, но и грандиозна холестеролна бомба :D

Много добре звучи, обаче наистина голяма калорийна бомба ще е :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот Elica » 16 Юни 2015, 12:07

Много обичам калмари, но панирани губят вкуса си. Най-вкусни стават, като почистени калмари се режат на кръгчета, оставяш ги за малко в марината от лимон и зехтин и печеш на грил тиган, накрая слагаш подправки - сол, пипер и магданоз и хапвате! Става невероятно!
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот Rali_hr » 16 Юни 2015, 13:35

Elica написа:Много обичам калмари, но панирани губят вкуса си. Най-вкусни стават, като почистени калмари се режат на кръгчета, оставяш ги за малко в марината от лимон и зехтин и печеш на грил тиган, накрая слагаш подправки - сол, пипер и магданоз и хапвате! Става невероятно!

Звучи страхотно! :) Калмари аз не съм яла така, освен тези полуфабрикати, които продават замразени и не знам дали наистина са вкусни, но тази рецепта ми хареса.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Юни 2015, 14:02

Могат да се направят и само на скара. Пълнени с ориз и зеленчуци също са много вкусни. Месото е по-скоро неутрално затова могат лесно да се комбинират с всичко. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот Mauritius » 16 Юни 2015, 14:05

Rali_hr написа:
Elica написа:Много обичам калмари, но панирани губят вкуса си. Най-вкусни стават, като почистени калмари се режат на кръгчета, оставяш ги за малко в марината от лимон и зехтин и печеш на грил тиган, накрая слагаш подправки - сол, пипер и магданоз и хапвате! Става невероятно!

Звучи страхотно! :) Калмари аз не съм яла така, освен тези полуфабрикати, които продават замразени и не знам дали наистина са вкусни, но тази рецепта ми хареса.

О, това звучи прелестно, а ти откъде купуваш пресни калмари, не са ли всичките замразени :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: С какво се съчетават добре калмарите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Юни 2015, 14:39

Пресни калмари има в Метро, май само там зареждат най-често такива храни по-екзотични.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта