Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот balsam » 11 Мар 2016, 13:04

Колко родители могат да прекарат лятото с децата си? Ако са безработни, става работата, но иначе една-две седмици по време на отпуската отидат на почивка някъде и това е.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 11 Мар 2016, 13:59

balsam написа:Колко родители могат да прекарат лятото с децата си? Ако са безработни, става работата, но иначе една-две седмици по време на отпуската отидат на почивка някъде и това е.

Така е много е трудно, то като цяло колко ли време прекарваме с децата си, само ако работим на смени, или работим в детската им градина :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот Pipilota » 12 Мар 2016, 14:28

Ако имам възможност бих прекарала всичките си ваканции с децата, но е мнгоо, много трудно, почти не ни остава вреем да се видим с тях.
Бих ходила на пикник, да караме колело, да се стреляме с водни пистолети и какво ли още не. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот Lisica » 06 Апр 2017, 11:02

Има асрахотни идеи вече за ваканции и с родителите и без родителите. Летни училища, лагери, срещи с приятели, а с родителите могат да си направите списък с предизвикателства и да ги изпълнявате всеки ден след работа да речем, а ако имате време през деня, още по-хубаво. Представете си, ако имате списък от 100 задачи през лятото - да ядете сладолед без ръце, да скачате на леглото по корем, да обиколите блока боси, детето да сготви вечерята, майката да следва рецепта измислена от детето, да си измислите собствен език :mrgreen: това ми хрумва на прима виста
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот vanusha » 06 Апр 2017, 14:14

Lisica, много хубави идеи, хареса ми изобщо идеята за предизвикателствата, но много родители не сме склонни да правим нещо запомнящо се за децата си, стига ни почивката и скъпия подарък. Аз не се изключвам, също не съм много активна и никога няма да съм със сигурност. Със сина ми не съм имала такива хубави моменти, може би някой ден с внуците или сеаг мога да му предложа идеята, да я изпълни с приятели :)
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот kauda » 28 Апр 2017, 14:33

И на мен ми харесват идеите и бих си ги направила и сама със себе си. Предизвикателства са много интересни и дори да не са ежедневни, могат да са по 2-3 пъти седмично.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот страстоцвет » 28 Апр 2017, 15:14

На децата им трябва и море и планина и са доволни от живота си след това. :razz: Игри навън, а вие може и да си почивате и те пак ще са доволни, но затворите ли ги на едно място няма как да са щастливи.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Апр 2017, 09:59

Така е, само че морето и планината в най-добрия случай са по седмица, а лятото е 3 месеца. :) Ние караме колело заедно, правим си пикници. И на мен ми хареса идеята с предизвикателствата и ще я приложа у нас, това ще е първата ни лятна ваканция. :heartbeating:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот Jolene » 30 Апр 2017, 08:20

Не всеки родител може да е цяло лято с децата си, затова, щом имате тази възможност трябва да я използвате на максимум. може и да пътувате наблизо до града, да си правите разни палатки и питници наоколо. Не е нужно да сте само на едно и също място, може да обикаляте, да отидете до морето за ден и какво ли още не. :)
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Как да прекараме лятната ваканция с децата си?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Апр 2017, 08:51

зависи колк оса големи децата, мноого градове си имат басейни в града, това е идеално за хлапетата, малко на басейн и почивка! )
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта