По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот Грохот » 17 Юни 2015, 13:51

Отскоро започнах да си слагам крем на лицето, но винаги съм се чудила що се отнася до шампоани, балсами и подобни други козметики, по какво количество от тях трябва да използвам, за да не прекалявам :roll:
След баня, например, лицето ми е адски изсушено, затова си слагам кремче обилно, ей така,
cream_face_woman.jpg
cream_face_woman.jpg (50.59 KiB) Прегледано 970 пъти
но пък след това ми става ужасно мазно, тъй като явно не успява да попие всичко и не зная колко е нормалното количество крем, което трябва да се нанася :roll:

С шампоана е същата история, вярно, че някои се пенят повече, други по-малко, но пък все има някакво средно количество, което е добре да се използва. Дори съм чувала, че ако използваш повече от необходимото ти, лесно може да ти навреди, а дали е вярно? :roll:
Споделете какво количество използвате от крема за лице, пастата за зъби, шампоани и балсами, така че да не се разхищава, но все пак да се вижда ползата от тях :?: :!:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот Lisica » 17 Юни 2015, 13:53

Аз си слагам по малко, на върха на кръстите крем и размазвам добре докато попие в кожата ми не обичам да ми е мазно нито на лицето, нито на ръцете. Шампоана е различно, там гледам на око, но не прекалявам, един шампоан ми стига за много време.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот Monika_Spasova » 17 Юни 2015, 14:36

От всичко по шепа, особено пък шампоан не знам да пестя, а и си мия косата по 2 пъти за по-сигурно.. една опаковка на 2 седмици заминава. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот YoLindi » 17 Юни 2015, 14:39

Lisica написа:Аз си слагам по малко, на върха на кръстите крем и размазвам добре докато попие в кожата ми не обичам да ми е мазно нито на лицето, нито на ръцете. Шампоана е различно, там гледам на око, но не прекалявам, един шампоан ми стига за много време.

Вечер, особено през зимата си слагам повечко крем, иначе и аз като тебе съвсем малко, колкото да усетя кожата си отпусната, но е факт, че няма как едно и също количество на различните марки да е подходящо, тъй като и нуждите на кожата ни са различни :idea:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот zheleva212 » 17 Юни 2015, 14:45

Аз купувам шампоан веднъж в месеца и го смятам за напълно нормално, но пастата за зъби върви много бързо, въпреки че през деня не сме у дома с мъжа ни. :roll:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот fawla » 17 Юни 2015, 14:51

zheleva212 написа:Аз купувам шампоан веднъж в месеца и го смятам за напълно нормално, но пастата за зъби върви много бързо, въпреки че през деня не сме у дома с мъжа ни. :roll:

Ние и да сме у нас, пастата за зъби все еднакво си върви :lol: :lol: :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот exotic » 18 Юни 2015, 12:37

Аз си слагам по малко кремче на лицето, а в случаите, когато прекаля просто попивам със салфетка, за да не ходя с лъскаво лице
Monika_Spasova написа:От всичко по шепа, особено пък шампоан не знам да пестя, а и си мия косата по 2 пъти за по-сигурно.. една опаковка на 2 седмици заминава. :mrgreen:

А само това, което не разбрах в поста, защо да не си миеш косата по два пъти, аз винаги правя така :roll: но един шампоан за месеца ми стига :idea:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот svetlozara » 18 Юни 2015, 12:45

Няма никакъв смисъл да се мие косата 2 пъти, едно време когато са се къпали хората от неделя на неделя има логика, но в наши дни единственото, което се получава в изсушена и изтощена коса 2 пъти по-бързо. :mrgreen:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот magda » 19 Юни 2015, 15:41

svetlozara написа:Няма никакъв смисъл да се мие косата 2 пъти, едно време когато са се къпали хората от неделя на неделя има логика, но в наши дни единственото, което се получава в изсушена и изтощена коса 2 пъти по-бързо. :mrgreen:

Ти ако се препираш с душ гел, може и да се изсуши, но няма логика в това, което казваш :idea:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: По какво количество използвате от различните козметични продукти?

Мнениеот qwerryyy » 19 Юни 2015, 15:52

Aз си мия косата всеки ден по 2 пъти и сутрин и вечер :Р
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron