Как разпределяте месечния си бюджет?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Lyomi » 19 Юни 2015, 14:29

От скоро живея сама, но някак разпределянето на сметките не ми е силната страна, все се оказвам поне едни 10 дни преди заплата в такова положение
937.jpg
937.jpg (33.54 KiB) Прегледано 3261 пъти
и карам на изпарения, докато дойде време за най-хубавото :D

Не мога да разбера как хората си разпределят месечния бюджет, че освен за сметки и бирички от време на време да им стига и да спестяват за море и подобни, аз докато взема заплата половината са за сметки, другата половина изчезва с невероятна скорост :idea:

Дайте ми съвети, как да разпределям, така че като ме извикат я да парти, я на двудневно моренце, все да имам, та и аз да се поглезя малко :roll:

П.С. Много моля да не ми правите предложения да си взема богат чичко... :lol: :lol: :lol:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот julianne » 19 Юни 2015, 14:32

И аз бях като теб и то доста дълго време, просто в един момент започнах да се замислям всеки път, когато си извадя портфейла, независимо поради каква причина, замислям се колко имам и докога ще ми стигнат :idea: :idea:
Другия вариант е да си направиш разчет по колко трябва да харчиш на ден, за да ти стигнат на заплата, но никога не се отплесвай и не харчи предварително за седмицата :lol:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Юни 2015, 14:34

:lol: Няма да ти предлагам да си вземаш богат чичко.:) За мойте 22 години семеен живот съм се научила, че една жена, ако не спести, то няма кой да го направи. :)
най-напред се постарай да намалиш сметките, използвай оптимално всичко у дома, за да не се трупат големи сметки. А след това когато си оправиш сметките, задели едни 20-30лв. колкото можеш, останалото разпредели за всеки ден до заплата, това е!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот magda » 19 Юни 2015, 14:36

Ваня Стойчева написа::lol: Няма да ти предлагам да си вземаш богат чичко.:) За мойте 22 години семеен живот съм се научила, че една жена, ако не спести, то няма кой да го направи. :)
най-напред се постарай да намалиш сметките, използвай оптимално всичко у дома, за да не се трупат големи сметки. А след това когато си оправиш сметките, задели едни 20-30лв. колкото можеш, останалото разпредели за всеки ден до заплата, това е!

Горе-долу и аз това направих, като изключим, че не мога да заделям :lol: :lol: Но при мен имаше и нещо друго - спрях да ходя по магазини, кина и подобни, когато имам преброени пари до края на месеца :idea: :idea: :D
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот Lili_pili » 19 Юни 2015, 14:39

Аз не мога да се лишавам от нищо, когато остана без пари винаги има някой насреща да ми помогне малко поне. :mrgreen: но се старая разбира се, да не занулявам много бързо сметките, аз ограничавам храната, от другото не се лишавам.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот magda » 19 Юни 2015, 15:32

Lili_pili написа:Аз не мога да се лишавам от нищо, когато остана без пари винаги има някой насреща да ми помогне малко поне. :mrgreen: но се старая разбира се, да не занулявам много бързо сметките, аз ограничавам храната, от другото не се лишавам.

Хахаха, хареса ми логиката ти, добра идея е с храната, хем си слабееш, хем си позволяваш каквото ти е на душа :D
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот kauda » 19 Юни 2015, 16:24

хахаха за мен най-големият ми разход е храната, винаги внимавам какво си купувам. Иначе и аз като вас, плащам сметките, отделям си малко, за да имам за черни дни, а останалото разпределям, на ден ми се падат по около 15лв. което си е доста за самотен човек. :))
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот fawla » 19 Юни 2015, 17:10

На мен също ми е много трудно да избера какъв да ми бъде месечния бюджет, все си правя едни планове, те все криви излизат. :lol:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот веселказасмяна » 22 Юни 2015, 14:33

Моя бюджет всеки път е различен, но да кажем, че си правя някаква сметка докъде можем да си разтегнем чергата и така се съобразявам, но в повечето случаи разплащам се на всички нива и с каквото остане евентуално решаваме дали ще можем поне единия уикенд да си направим разходка със семейството до близко градче или местност, или нещо подобно :idea:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Как разпределяте месечния си бюджет?

Мнениеот gomez123 » 25 Юни 2015, 11:04

Ами на мен ми остават около 100 лева за харчене, т.е. като махнем тези за храна, които отделям и като платим сметките, което си е доста добре по мои изчисления, апък и аз съм си сама :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта