Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот Мади Ранчева » 01 Юли 2015, 13:31

Не зная как да се справям с комарите, вече започнаха да нападат, а ние и това лято няма как да сложим мрежи. Преди години синът ни смени дограмата навсякъде и от тогава нямаме мрежи, но понеже са някакви нестандартни размерите, не можем никъде да намерим и комарите си ни ядат по цяло лято и се очаква ние да ги търпим :evil: :evil:
mosquito.jpg
mosquito.jpg (19.46 KiB) Прегледано 955 пъти
Това ми се вижда единствения изход, когато спим нищо да не ни притеснява, тези машинки против комари никак не действат и се чудя дали има ефикасен начин за справянето с тази напаст комари и мухи? :roll:

Дайте ми съвети, какво може да прогонва комарите и мухите от дома ни и има ли как въобще да не влизат? :roll:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот gomez123 » 01 Юли 2015, 13:39

На вилата имахме от тези магнитните завеси и бяхме много доволни, а в града майка ми слага по една бутилка с вода и това сядаш ги отблъсква, нямаше толкова комари и мухи, както през другите години :idea:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот donni » 01 Юли 2015, 13:42

Чувала съм, че отразената светлина отблъсква и мухи и комари, но не мога да потвърдя, никога не съм опитвала да ги пропъждам по този начин :roll:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот николаев » 01 Юли 2015, 13:43

Вземи си от тези лепки, доста са добри, вярно грозни са, но ефектът от работата е важно да се вижда :idea:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот S_Milenska » 01 Юли 2015, 13:45

Може да си направите просто перде с дъски, което е изпънато, мои приятели са така у тях по размера на прозорция, а иначе не е толкова скъпо са ви се направи професионално комарници, не знам защо отлагате. Идея е да сложеите и подходящи подправки, лимонена трева, босилек, лавандула на прозорците, за да не ви хапят но не знам колко е ефикасно. Вземете си гривни против комари и спете с тях. Това са моите съвети и все пак не е невъзможно да си сложите комарници.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот Rali_hr » 01 Юли 2015, 15:59

donni написа:Чувала съм, че отразената светлина отблъсква и мухи и комари, но не мога да потвърдя, никога не съм опитвала да ги пропъждам по този начин :roll:

А вечер като няма отразена светлина :))
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот nushi.kisyova » 02 Юли 2015, 09:41

Rali_hr написа:
donni написа:Чувала съм, че отразената светлина отблъсква и мухи и комари, но не мога да потвърдя, никога не съм опитвала да ги пропъждам по този начин :roll:

А вечер като няма отразена светлина :))

Нали имаше едни такива лампи, които се включват в контакта, някой опитвал ли е с тях, помагат ли?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот red_eyes » 02 Юли 2015, 12:55

За най-сигурно си поръчайте комарници по поръчка, няма да излязат златни, а със сигурност ще са ефикасното за предпазване от всякакви летящи гадинки :)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот Slavena » 02 Юли 2015, 13:17

Червената светлина ги гони комарите, просто си купи такава лампа и няма да имаш проблеми.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какво да направя, за да не влизат комарите и мухите у дома?

Мнениеот BeenieGal » 02 Юли 2015, 16:42

Тези машинки на Райд не действат ли вече :roll: едно време не само, че бяха много модерни, ами и доста си помагаха, даже и таблетките си бяха от помощ, сега не зная дали продават такива :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта