Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот ramimni » 08 Юли 2015, 12:41

В класа на племенницата ми има едно момиченце, с което са приятелки, а доколкото разбирам тяхното семейство са евангелисти, а те са силно религиозни и това до голяма степен влияе на начина им на живот.
Казано честно се плаша от такива хора, т.е. по-скоро ме е страх за племенницата ми, сестра ми постоянно й обяснява, че не е хубаво да се говори на такива теми с това момиче и че всеки вярва и показва вярата си по различен начин.
religious-education.jpg
religious-education.jpg (88.95 KiB) Прегледано 1612 пъти
Опасявам се да не я видя в подобна обстановка един ден, това ще ме изяде отвътре, че когато е могло аз не съм направила нищо по въпроса :|

Според вас религията може ли да влияе на хората с по-слаба психика, като децата например, тъй като ме е страх да не й насадят някаква вина за цялото й съществуване или нещо подобно :|
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот viking » 08 Юли 2015, 12:46

Няма начин да не влияе религията, независимо каква, но по-важното е по какъв начин се поднася, особено на децата, ако им говориш за първородния грях, лесно може да ги убедиш, че никога няма да отидат в Рая или подобни чудесии :|
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот николаев » 08 Юли 2015, 12:54

Разбира се, първо те страдат с най-слабата психика, като цяло животът им, но по-специално социалният :|
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот Ginger » 08 Юли 2015, 13:45

И мен много би ме било страх за детето ми един ден, просто не зная как ще го опазя ако продължават подобни учения и църкви да набират все по-голяма скорост :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот annydance » 08 Юли 2015, 14:21

Ето защо не трябва да се преподава религия по училищата, всеки я разбира различно, преподава различно и се приема различно от различните деца!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот Harmony » 09 Юли 2015, 10:48

При положение, че това се говори ежедневно, а и не пускаш детето си само да ходи наляво и дясно, т.е. няма как да попадне в църквата сред подобни на нейната възраст, не смятам, че ще може това момиченце да й повлияе дотолкова!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот Malina » 09 Юли 2015, 11:32

Мисля, че не само хората със слаба психика са застрашени от влиянието на религията, а и много други по-интелегентни хора и устойчиви, просто всеки може да бъде изманипулиран и малтретиран, за всичко си има начини.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот pana » 11 Юли 2015, 20:12

Да наистина сериозен проблем по една или друга причина човек изпада в някакво състояние и тогава добри хора в кавички веднага му се притичват на помощ. Колко пъти виждам тук в Пловдив се разкарват едни костюмирани момченца млади говорят български много добре. Темата за религията са я изучили идеално .Веднаж ги спрях и говорих с тях. Попитах ги прости неща които се учат от нашите деца по математика в седми клас .Как се изчислява обема на една пирамида. Обясних им че това е математика .Отговора беше че не разбирали български и не могат да отговорят. За тяхно голямо учудване на прекрасен английски език им казах какво искам от тях .Изпаднаха в небрано лозе и естествено не отговориха. На въпроса ми кой финансира тяхната дейност не отговориха и побързаха учтиво да се разделим. Те са като наркотици . Желаят да проникнат в съзнатието на хората и по такъв начин да ги манипулират .И точно хора с по слаба психика . Затова държавата трябва да следи дейноста им от близо те грешат и ако медиите посочват публично техните грешки хората ще разберат сами що за стока са.
pana
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Дек 2014, 10:09

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот Monika_Spasova » 12 Юли 2015, 07:31

Такива ги има във всички градове, не само в Пловдив! Но да ти кажа, и мен ако ме питаш за пирамида ще те гледам като голям камък, хаха. :lol: Обаче си прав, че в действителност те търсят и задават въпросите без да дават отговори на различни. Жалко е, че има толкова покварени семейства и хора, които се оставят да бъдат изманипулирани. От друга страна и "традиционната" църква не е за чудо и приказ, но поне там няма секта, която да промива мозъка и да дава нелогични задачи и обещания. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Може ли религията да влияе на хората с по-слаба психика?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юли 2015, 08:46

Не знам до колко е истина, мой познат ми разказва за някакви негови познати хаха малко стана през 9 планини в 10-та, но приятели заминали в чужбина и в началото отишли в някаква секта, която давала стаи под наем, уж докато си намерят работа. Единия човек си намерил работа, махнал се от там, а другия останал. Спрял да говори, стоял само в сектата, продал си жилището в БГ и т.н. останал там.. тотално с промит мозък. :roll: Не знам как става номера с това жестоко промиване на мозъка, сериозно! :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта