Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 09 Юли 2015, 15:45

От много страници във фейса ми изкачат разни клипчета как да се контурира лицето, но аз досега никога не съм пробвала :| Мисля, че на мен ще стои доста изкуствено, а и едно е да го видиш на камера, съвсем друго на живо и то посред бял ден :idea:

Според вас как трябва да стане контурирането на лицето, така че да не изглежда изкуствено, но да е красиво като това
mirror11.jpg
mirror11.jpg (12.84 KiB) Прегледано 2136 пъти
Независимо дали си на дневна светлина или в дискотека :roll:

Интересно ми е и какви продукти се използват, понеже за контуриране виждам, че се мацат с някакви фон дьо тени, които са като стикове, ама не се сещам да съм виждала такива в магазините за козметика :roll:
Хайде да ми разкажете повече за това как да си контурирам лицето и какви продукти да използвам, а също и на различните лица какъв вид контуриране отива?
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот LaCoquine » 09 Юли 2015, 15:52

Смятам, че контурирането е твърде изкуствено, т.е. може и добре да стои като не си на дневна светлина, но навън по-скоро ще ми е като изцапана тук-таме с нещо черно :mrgreen:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот mimeto90 » 09 Юли 2015, 15:59

Аз използвам един фон дьо тен и един коректор, но се гримирам така само, когато ходя някъде, иначе сутрин нямам време за това, иначе го правя по обичайната схема, ето ;)
contouring-face.jpg
contouring-face.jpg (25.02 KiB) Прегледано 2129 пъти
Няма кой знае какво сложно в това, само трябва да си подберете правилната гъбичка или четка за грим, аз с налучкване съм доволна от първата, която си взех, но не мога да назова марка :roll:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот gomez123 » 09 Юли 2015, 16:08

А какъв на каква марка са ФДТ и коректорът ти? :roll: Наистина не изглежда толкова трудно, но работата е в това да изглежда естествено, а това не зная дали ще мога да го постигна и аз :roll:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот puhcheto » 09 Юли 2015, 16:58

Аз използвам на Ревлон Photo Ready и съм много доволна, както и коректор с малко по-светъл цвят, пак е на Ревлон, но не помня точно името :idea:
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот Jully » 09 Юли 2015, 17:03

Никога не съм се гримирала по този начин, нито съм ходила на професионалист, но съм любопитна как би изглеждала с такъв професионален грим. Не знаех, че се и акцентира така в/у челото, а ако кожата е по-мазна, това дали става? :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юли 2015, 06:34

А това бялото какво е? Сигурно има и посоки на размазване, за да се получи добре и ефектно :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот mimeto90 » 10 Юли 2015, 11:00

rabotnata pchela написа:А това бялото какво е? Сигурно има и посоки на размазване, за да се получи добре и ефектно :)

Бялото е коректорът, а се размазва докато на останат черти и се слеят постепенно двата цвята :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот MGB » 10 Юли 2015, 12:02

Jully написа:Никога не съм се гримирала по този начин, нито съм ходила на професионалист, но съм любопитна как би изглеждала с такъв професионален грим. Не знаех, че се и акцентира така в/у челото, а ако кожата е по-мазна, това дали става? :roll:

Редно е да избереш ФДТ според типа кожа, така че да не омазнява, евентуално с по-голяма покривност и според издръжливостта му, то това са основните критерии, по които се избира ФДТ :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как става контурирането на лицето и какви продукти се ползват?

Мнениеот Lisandra » 10 Юли 2015, 12:28

Не знаех, че слагането на фон дьо тен означава контуриране на лицето, човек цял живот се учи... :)
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта