Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот rose_92 » 25 Ное 2016, 15:34

mamina написа:Имам познати,които когато усетят признаците на цистита, сами започват да си пият каквото трябва и дори не ходят на лекар, защото си знаят какво им е нужно.


Ами щом им помагат билки/билкови хапчета - това е добре (ако пият това). На мен ми минава само с антибиотик, но преди да го пия, задължително ми правят антибиограма, за да се разбере кой антибиотик би убил бактериите..Самолекуването на цистит за мен не е правилно, защото може да се чувстват добре, но бактериите да са си още там и по-натам проблемът да стане хроничен както стана при мен..Но всеки си преценява за себе си.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Ное 2016, 16:27

Вагиналната инфекция кво общо има с цистита?! Нали са две съвсем различни места дори... :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот klara » 26 Ное 2016, 21:37

rose_92 написа:
mamina написа:Имам познати,които когато усетят признаците на цистита, сами започват да си пият каквото трябва и дори не ходят на лекар, защото си знаят какво им е нужно.


Ами щом им помагат билки/билкови хапчета - това е добре (ако пият това). На мен ми минава само с антибиотик, но преди да го пия, задължително ми правят антибиограма, за да се разбере кой антибиотик би убил бактериите..Самолекуването на цистит за мен не е правилно, защото може да се чувстват добре, но бактериите да са си още там и по-натам проблемът да стане хроничен както стана при мен..Но всеки си преценява за себе си.


Ти всеки път ли пиеш различни антобиотици, когато имаш цистит? Защо така?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот rose_92 » 30 Ное 2016, 02:27

klara написа:
rose_92 написа:
mamina написа:Имам познати,които когато усетят признаците на цистита, сами започват да си пият каквото трябва и дори не ходят на лекар, защото си знаят какво им е нужно.


Ами щом им помагат билки/билкови хапчета - това е добре (ако пият това). На мен ми минава само с антибиотик, но преди да го пия, задължително ми правят антибиограма, за да се разбере кой антибиотик би убил бактериите..Самолекуването на цистит за мен не е правилно, защото може да се чувстват добре, но бактериите да са си още там и по-натам проблемът да стане хроничен както стана при мен..Но всеки си преценява за себе си.


Ти всеки път ли пиеш различни антобиотици, когато имаш цистит? Защо така?


Как така защо всеки път пия различни?
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Ное 2016, 10:37

klara написа:
Ти всеки път ли пиеш различни антобиотици, когато имаш цистит? Защо така?

Ами различни бактерии, различни антибиотици... :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот irka » 30 Ное 2016, 11:18

Monika_Spasova написа:
klara написа:
Ти всеки път ли пиеш различни антобиотици, когато имаш цистит? Защо така?

Ами различни бактерии, различни антибиотици... :roll:


И аз се изненадвам. Когато ми се появи цистита, пия Нолицин, винаги това ми изписват, не съм пила друго.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот rose_92 » 30 Ное 2016, 17:58

irka написа:
Monika_Spasova написа:
klara написа:
Ти всеки път ли пиеш различни антобиотици, когато имаш цистит? Защо така?

Ами различни бактерии, различни антибиотици... :roll:


И аз се изненадвам. Когато ми се появи цистита, пия Нолицин, винаги това ми изписват, не съм пила друго.


Ами на мен точно заради това изписване с неща, които може би помагат на повечето жени( но при мен НЕ) без изследване, цистита ми стана хроничен, защото тези антибиотици не бяха подходящи за мен и все си имах бактерии и това го пиша навсякъде, където видя, че се коментира тази болест, за да предпазя доколкото мога други жени от това!!!
Ако ще пиете антибиотик за цистита, непременно дайте стерилна урина за изследване, за да се види кой антибиотик ще убие бактериите, защото този, който са ви дали може да не подейства и послед да пиете втори, трети и т.н. или пък ако го пиете само него и по-често, бактериите могат да станат резистентни и ще спре да ви действа. Може 1 антибиотик да ви е помогнал 2-3-4 пъти да се справите с цистита, но това не значи, че винаги ще ви помага само той. Резистентността и чувствителността на бактериите се променя. Аз тази година като боледувах и антиботика, който ме спаси последните 2 пъти, този път нямаше да ми помогне и се наложи да пия друг - как щях да знам без изследването, а това са силни лекарства, които не е добре да приемаме ей така на късмет дали ще помогнат или не.
Тук малко темата не е за цистит, но щом сме я подхванали.. :smile:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот exotic » 01 Дек 2016, 09:22

Защо, и за вагиналните инфекции важи същото :smile: . По-добре да си направим изследвания каквито са нужни, за да решим проблема бързо и ефективно.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот Lollipop » 09 Фев 2017, 12:11

Изследванията нито са трудни, нито са болезнени, една микробиология струва 12 лева и се взема изсдледването за минута, изобщо не боли, казвам го като пъзла. Моя приятелка ми сподели, че за превенция си прави лятото вътрешни промивки със смрадлика. Не бих!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Фев 2017, 13:45

Аз както в момента нямам съмнения, а направо реалности... :) не бих се решила да изпробвам различни експерименти и подобрни неща, свързани със здравето ми.. .после да се чудя как да си оправям самолечението. :mrgreen: Хората се учили по 10 години, да станат лекари и да знаят какво правят.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron