Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 16 Фев 2017, 11:43

Щом има инфекция, значи е породена от нещо, а не винаги можем да знаем каква е причината. Затова по-добре да не си правим експерименти и да отидем на лекар.
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот valensiq » 21 Мар 2017, 10:51

Моя приятелка си прави промивки с тетра, но аз не бих рискувала, все пак това е сериозно нещо, може да са гъбички и какво ли не.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот annamaria » 27 Мар 2017, 11:23

valensiq написа:Моя приятелка си прави промивки с тетра, но аз не бих рискувала, все пак това е сериозно нещо, може да са гъбички и какво ли не.


Валенсия, определено съм съгласна с Malka_Sladorana, че е най-добре да се консултираш с лекар, ако е толкова сериозно положението. Тези проблеми може да са само началото на нещо по-лошо (да не дава Господ). Преди време моята сестра имаше вагинални проблеми, но попадна на доста добър специалист в областта. Пускам ти информация, която може да е много полезна - http://www.drkaliasheva.com/services/ba ... a-vaginoza.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот Snejna » 27 Мар 2017, 13:09

Малко се е прочело между редовете. :mrgreen:
А иначе мога да кажа, че е по-добре да се ходи на прегледи, разбира се. :mrgreen: Все пак е важно да се внимава с тея неща. :wink: Евентуално бих се съгласила при някакво измиване с билки и само толкова. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2017, 10:47

И аз бих се примирила и бих пробвала с някакви бани, но не и промивки, абсурд да си промивам нещо. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот gabinka_80 » 28 Юни 2017, 20:02

Pipilota написа:И аз бих се примирила и бих пробвала с някакви бани, но не и промивки, абсурд да си промивам нещо. :lol:

И е много разумно това, което казваш.Четох, че някои жени си поставят чесън във влагалището.. извинявам се, ама това е ненормално!
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 29 Юни 2017, 08:38

Сериозно ли има жени, които подлагат здравето си на такъв риск по толкова безумен начин??? Никога не бих си сложила каквото и да е било някъде из тялото си..
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот nefertiti » 29 Юни 2017, 20:56

Най-добре при каквито и да било съмнения веднага да се отиде при специалист. Няма смисъл от рискове, особено, когато са свързани със здравето ни.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот S_Milenska » 30 Юни 2017, 10:36

Микробилогии поне задължително трябва да се пускат на 6м. Винаги и по всяко време жените май имаме някакво течение, добре е да се следят причините. Един път ще е безобидно, но друг път може да има някаква друга причина.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мога ли сама да си помогна при съмнение за вагинална инфекция?

Мнениеот Kaya » 09 Май 2018, 09:54

Не бих си правила сама експерименти, особено при инфекция, има си лекарства, с домашно лечение или самоназначаване на лечение е доста опасно. Лекувала съм инфекция и мога да кажа, че не е шега работа, пият се лекарства, а ако има бактерия трябват и антибиотици, не рискувайте.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта