Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот red_eyes » 23 Юли 2015, 14:37

През последния месец кожата ми не се чувства особено добре. Налага ми се да съм навън по цял ден и добре, че е слънцето да заравни тена ми, иначе щях да изглеждам още по-шокиращо :!:

От горещините порите ми толкова се отварят, че имам чувство, че мозъкът ми се вижда през тях, а в същото време кожата ми е суха :( Вече не зная как да се грижа за нея, ако й сложа крем се омазнява и не само изглеждам ужасно, но и се чувствам зле :|
Какви грижи могат да се полагат в горещините за кожата на лицето, така че да е със свити пори, хидратирана и да изглежда здрава, без да лъщи :roll:

П.С. Моля, предложете ми някакво кремче за стягане на порите, което да не омазнява...
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот zheleva212 » 23 Юли 2015, 14:57

Няма почти никакъв начин за дълготрайно свиване на порите, просто това е непрестанна борба, добре е единствено да се държат чисти, за да не се появяват и други проблеми :idea: Иначе аз не полагам по-различни грижи за кожата на лицето си от обичайното :roll:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот Fancy » 23 Юли 2015, 15:01

За порите ми харесва продуктът на Гарниер за почистване с микрогранулките, но сякаш не съм забелязала да се свиват порите от него, а лятото, понеже имам по-мазна кожа си правя маска с домат и смятам ми се отразява добре :idea: ;)
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот Kremiliya » 23 Юли 2015, 15:11

Правя си маска със жълтък и зехтин, пробвай! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот penny » 23 Юли 2015, 15:17

Kremiliya написа:Правя си маска със жълтък и зехтин, пробвай! :)

Да, добра идея е, а за мазната кожа е добре с белтък :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот rose_92 » 24 Юли 2015, 19:11

Има един крем на Биодерма - Pore Refiner, който свива порите като се намажеш с него. Много е добър и като че ли матира за известно време кожата. Пробвала съм мостри от него, но в момента нямам пари за такъв скъп крем. Иначе моята кожа е много мазна, с огромни пори не само по носа, а и по бузите, както и белези от акне, но вече съм се примирила, че няма спасение от гадната кожа, каквито и маски да си правя... Иначе ако те притесняват толкова порите, този крем ще свърши работа, но действа само като си намазана с него, а не ги свива завинаги. За омазняването така и не съм намерила решение. И аз лъщя като намазана с олио в горещините, но какво да се прави...

Ще ти препоръчам и една домашна маска за свиване на порите - един белтък, разбит на сняг и няколко капки лимонов сок. При мен действа и поне за няколко часа порите изглеждат по-малки, освен това лимонът избелва петната по кожата.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Юли 2015, 15:41

Моето лице е сухо, кожата ми винаги е била хубава, но напоследък когато се изкъпя усещам след това как се "опъва" по лицето, около носа, дори ставам на люспички. Започнах да ползвам кокосово масло и ми действа чудесно, не знам обаче дали е удачно за мазна кожа. Преди излизане се мажа с крем 50 фактор,сега съм си взела Бочко, макар и да не е много хубав, на мен ми върши идеална работа, смятам, че за цената си е супер Използвам го само за лицето и рамената, много съм доволна. Вчера забравих да се намажа след баня и не съм усетила никакво опъване и дискомфорт, комбинацията ми явно е супер. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот rose_92 » 27 Юли 2015, 01:20

Като споменахте масла се сетих нещо.. :D Миналата седмица бях при поредния не особено компетентен според мен дерматолог, който при въпроса ми дали е уместно да използвам масла, направо щеше да ме изяде с парцалите..Сякаш кой знае какво съм попитала. Явно щом не питаш за някой скъп крем на марка, която рекламират, не биха ти го препоръчали. :) Аз не мисля, че не мога да използвам масла за хидратиране на кожата. Мазната кожа също има нужда от хидратиране. А тази ми каза, че не ми трябвало да си хидратирам кожата и не трябва да ползвам нищо за околоочния контур и с това ми стана ясно що за дерматолог е.. :lol:
Иначе за мазна кожа е подходящо например масло от гроздови семки, а кокосовото е за суха.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот Lollipop » 27 Юли 2015, 07:18

Нищо не обичайно за кожата си не правя, само си слагам слънцезащитен крем! Взела съм си даже от Avon някакъв и съм доволна засега. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се грижите за кожата на лицето си в горещините?

Мнениеот red_eyes » 27 Юли 2015, 13:15

Много благодаря за съветите, продължавам да се ровя и при повечко инфо за ефикасни и натурални маски, които стягат порите, ще пиша :) Снощи пробвах тази маска с белтък и лимон, не зная дали си внушавам, но мисля, че добре ми подейства. Относно кремът на Биодерма, смятам, че е идеален вариант, стига наистина да върши работа, тъй като е солен и малък :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron