Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот MollyDolly » 18 Авг 2015, 15:34

На това му се казва нечестно :arrow: лято е, хората хапват салатки, диня, плодове и са доволни от това, че слабеят, а аз, аз ям какво ли не, съответно и това, но и всичко друго, което ми попадне пред погледа.

Не, не съм бременна, след цикъл съм, обикновено това е периодът, в който най-малко апетит имам, но не зная на какво се дължи този вълчи глад.

Много ми се иска да има някакъв начин, с който да контролирам апетита си и да отслабна най-накрая. Зная, че не е само до яденето, иска се и движение, но въпреки това има значение какво слагаш в устата си.

Много се надявам някой да е измислил стратегия за контрол на апетита, която да работи и при мен! :| Бързо казвайте какво да правя! :(
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот MGB » 18 Авг 2015, 15:41

Ако това е било измислено, то едва ли щеше да има дебели хора, за хапче анти апетит не съм чувала, но пък ако всеки път, когато огладнееш хапваш по една краставица или нещо подобно, то би трябвало да ти минава глада ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот niya_mazova » 18 Авг 2015, 15:48

Апетита се контролира от главния, да ви споделя... :mrgreen: Гледай просто като ти се похапва нещо да се разсейваш и да не го мислиш, ако пък си гладна реално, то плодовете и зеленчуците са си добра опция или ако смяташ, че ще огладняваш твърде бързо от тях, то става и с ядки да се засищаш :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот zheleva212 » 18 Авг 2015, 16:52

Чак за контрол... да, предполагам е възможно, но и средата си оказва голямо значение, ако си само сред хора, които хрупат пуканки и чипс, то ще ти е трудно да спреш :idea:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот Harmony » 19 Авг 2015, 12:11

Така е, но ако се чувстваш добре с количеството храна, което изяждаш, то едва ли е проблем да си хапваш по толкова и от това, което искаш, но ако държиш на фигурата си и си успяла да я развалиш, предполагам, че увеличавайки движението ще успееш да влезеш във форма без да се ограничаваш
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот Nightmare » 20 Авг 2015, 13:00

На едни им е по-трудно, на други не толкова, но трябва да си поставиш ясни граници в хапването, иначе не става, това ще е единственият качествен контрол.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот ManiJani » 20 Авг 2015, 16:00

Ако опиташ да хапваш неща с повечко фибри мислиш ли, че би ти помогнало? :roll:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот Грохот » 21 Авг 2015, 11:37

Това, че имаш апетит не означава, че трябва да си гладен, това е лошото на нас жените, просто защото по-често ни се обажда това дяволче, а ние пък го слушаме. :D
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот luchia@marco » 25 Авг 2015, 11:45

Аз поне съм на периоди, мога да ям в убийствени количества, мога и нищо да не ям, не зная на какво се дължат тези приливи и отливи, но са факт вече доста време, съответно се разширявам, след което се смалявам, няма страшно и това ще ти мине ;)
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Възможно ли е да контролирам апетита си?!

Мнениеот maminka » 25 Авг 2015, 16:03

ManiJani написа:Ако опиташ да хапваш неща с повечко фибри мислиш ли, че би ти помогнало? :roll:

Ще помогне, но зависи най-вече от режима, който е създала на организма си. Например една салата мен ме засища за по-дълго отколкото една баничка, а второто е в пъти по-калорично! :mrgreen:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта