Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот Pipilota » 16 Сеп 2015, 13:32

Здравейте и честита нова учебна година на всички... та сега нека да поговорим за пари. Вчера изпратих децата на училище - единия в първи, другия в 4 клас. След като ни връчиха списъците с всичко, което трябва да купим и ние разбира се го направихме, чертата излезе на около 400 за големия и 600 за малкия, в това число и дрехите. С други думи началото на учебната година ми струваше 1000лв за двамата. Не разбирам каква е таямания на учителите - за милион флумастри, моливи, пастели, темперни и водни бои, опаковки на учебниците, на тетрадките, помагала, задължителни, препоръчителни, скицници, блокчета... в мен ли е проблемът и сбърканото ил е ненормално 2-ма ученици да ти струват 3 заплати?! :shock:
На вас колко ви струваше започването на учебната година?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот Lollipop » 16 Сеп 2015, 14:44

Ужас, вие направо сте фалирали, дано да не сте купували всичко наведнъж. И при нас излезе доста, сега е втори клас малката и за щастие минахме по-тънко, имаше останали от миналата година някои неща, главно дрехите ѝ ѝ стават, така че от там поне спестихме, обувки купувахме напролет. Всички неща за училище вчера ни изелзнаха към 100лв. - опаковки, тетрадки, пастели и такива. Не знам ако трябваше да вземаме и дрехи какво щеше да е!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот maminka » 16 Сеп 2015, 15:01

Толкова, като изключим някои задължителни дрешки и обувки, които ще се купуват малко по-нататък, за близнаците толкова ми излезе всичко, като имаш предвид, че когато купуваш двойно, много често ти правят отстъпки разни, въпреки това цената не спада драстично, като теглиш чертата пак толкова става.
На добър час на твоите малчугани :)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот Jully » 16 Сеп 2015, 16:02

И моите тази година са ученици, само че малката е в 3 клас, а малкия предучилищна. Каката имаше останали някои неща от миналата година, но повечето неща не ѝ стават като дрехи, а и раницата се е скъсала и трябваше да вземем нова. Само раницата, обувки, спортен екип, маратонки, облеклата и помагалата ми излизат досега точно 274 лв. :| Наистина е адски скъпо да имаш ученик...
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот Pipilota » 17 Сеп 2015, 10:59

Не си го обяснявам това в какъв бизнес се е превърнало изискванията на учителите са ненормални, всичко се прави сякаш за да се вземат колкото се може повече пари на родителите. Чак се чудя как сме оцелели без да купуваме опаковки на тетрадките си... :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот Fancy » 17 Сеп 2015, 13:10

Pipilota написа:Не си го обяснявам това в какъв бизнес се е превърнало изискванията на учителите са ненормални, всичко се прави сякаш за да се вземат колкото се може повече пари на родителите. Чак се чудя как сме оцелели без да купуваме опаковки на тетрадките си... :roll:

И аз не мога да я разбера тази система, някак всичко й куца, включително и това, направо имам чувство, че учителките работят с книжарниците на процент, ужас е някакъв, страх ме е да си помисля, докато стане време моето дете да тръгне на училище... :|
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот Slavena » 17 Сеп 2015, 13:46

Не знам къде сте дали толкова пари, може етикетите сами да си ги залепите на лист с тиксо или лепило, раници има и по 10-12 лева. Може да не ви излезе повече то 100лв но като искате да се покажете колко сте финансово способни става така..
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот dessiblond » 17 Сеп 2015, 13:57

Slavena написа:Не знам къде сте дали толкова пари, може етикетите сами да си ги залепите на лист с тиксо или лепило, раници има и по 10-12 лева. Може да не ви излезе повече то 100лв но като искате да се покажете колко сте финансово способни става така..

Е то ще е пълната цигания с тези етикети :mrgreen: :mrgreen: относно раницата, ако вземеш такава от 12 лева (по-скъпият предложен вариант) не зная колко още раници през учебната година трябва да купиш и отново да стигнеш тази цифра... :mrgreen:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот gomez123 » 17 Сеп 2015, 16:07

С всяка година става все по-зле, съгласна съм, не виждам на какво отгоре, но най-обикновени тетрадки са на необикновени цени, по същия начин с химикалки и подобни, надявам се тези хора да се осъзнаят, иначе не зная докъде би стигнало това :shock:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Колко ви струва първия учебен ден на вашето дете?

Мнениеот Lollipop » 18 Сеп 2015, 11:10

gomez123 написа:С всяка година става все по-зле, съгласна съм, не виждам на какво отгоре, но най-обикновени тетрадки са на необикновени цени, по същия начин с химикалки и подобни, надявам се тези хора да се осъзнаят, иначе не зная докъде би стигнало това :shock:

Тъпото е, че и учителите настояват да се дават безумни пари, а накрая дори се оплакват те самите от ниските си заплати а грам не се замислят какво причиняват на родителите с безумните си и безкрайни изисквания...
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта