Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Pipilota » 13 Ное 2015, 11:31

У нас само аз съм жертва на насилие, като съм сред трима мъже. :lol: :lol: :lol:
Но наистина, колко често чувате мъж да си позволява свободно да обижда жена си да речем, докато жените го правят на всеослушание това без изобщо да се притесняват. :scratchheadblue:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот LaCoquine » 13 Ное 2015, 11:54

Malina написа:
YoLindi написа:В повечето случаи, сякаш мъжете са подложени повече на психически тормоз, не толкова на физически, а това по нашите ширини се няма за нищо, аз имам няколко по-властни приятелки, които донякъде се опитват да малтретират и много им говоря, те донякъде го разбират, но когато не виждат отпор от страна на гаджетата си, то те смятат, че всичко е ок, което за мен е, :shock: :shock: а те по-скоро го приемат за нещо нормално (и двете страни) :oops:

А ти си склонна да им се месиш в отноешяниета за да им влееш акъл, което е хубаво. Но сякаш в отношенията гаджета не е толкова важно това за психическия тормоз, винаги може да я зареже. Сложно е когато има вече семейство и дете и той бива подлаган на постоянен тормоз. СЛожно е, но в България наиситна не се смята това за тормоз.

Така е, защото тук сме в Дивия запад или по-скоро е по законите на джунглата... абсолютно всичко... няма как да очакваме нещо различно!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот silver933 » 02 Дек 2015, 12:59

Ние сме свикнали, че жената е недоволна и мрънка, сякаш така сме и учени от малки, такива вицове има около нас ежедневно и ето - ние вече сме възпитани и научени, че е нормално жената да ни потиска. :cussingblack:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот qwerryyy » 02 Дек 2015, 15:00

silver933 написа:Ние сме свикнали, че жената е недоволна и мрънка, сякаш така сме и учени от малки, такива вицове има около нас ежедневно и ето - ние вече сме възпитани и научени, че е нормално жената да ни потиска. :cussingblack:

Тези шеги ги пускат главно мъжете, така че може да се сърдите само на вас самите.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот MGB » 02 Дек 2015, 15:44

qwerryyy написа:
silver933 написа:Ние сме свикнали, че жената е недоволна и мрънка, сякаш така сме и учени от малки, такива вицове има около нас ежедневно и ето - ние вече сме възпитани и научени, че е нормално жената да ни потиска. :cussingblack:

Тези шеги ги пускат главно мъжете, така че може да се сърдите само на вас самите.

Така е и най-гадното в ситуацията е, че вие възпитавате в сексизъм и децата си!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот svetlozara » 02 Дек 2015, 17:23

Май положителното на разводите е, че такъв тип тормоз не продължава дълго време. Но защо мъжете търпят това нещо, за жените до някъде разбирам защо са съгласни да търпят и бой и заплахи и всякакъв тормоз, но мъжете обикновено са по-властните и по-силните в семейството, защо търпят?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Mamacita » 03 Дек 2015, 12:23

Тук по-скоро не става дума за патриархат или матриархат, а до силата на характера и в колко от случаите едната половина от двойката има комплекси, които проявява точно по този начин, затова и тези половинки никога не могат да се допълнят и да станат едно реално цяло!
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Ваня Стойчева » 03 Дек 2015, 12:34

Mamacita написа:Тук по-скоро не става дума за патриархат или матриархат, а до силата на характера и в колко от случаите едната половина от двойката има комплекси, които проявява точно по този начин, затова и тези половинки никога не могат да се допълнят и да станат едно реално цяло!

Което пак поставя въпроса за необходимостта от излишната търпимост. Някои хора просто не се допълват, колкото и да им се иска, колкото и да вярват, че между тях има любов.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Дек 2015, 14:27

Не мога да се съглася, че мъжете са жертва на домашно насилие. Обикновено мъжете си просят подобно държание, те нито разбират, нито чуват за какво става въпрос. не може по 10 пъти да повтаряш и после да кажеш те ме тормозят..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Lollipop » 04 Дек 2015, 12:43

Monika_Spasova написа:Не мога да се съглася, че мъжете са жертва на домашно насилие. Обикновено мъжете си просят подобно държание, те нито разбират, нито чуват за какво става въпрос. не може по 10 пъти да повтаряш и после да кажеш те ме тормозят..

Не винаги това е тормоза, държанието и прочие, много често без причина жените изтормозват мъжете.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта