Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот silver933 » 17 Сеп 2015, 09:38

Когато говорим за домашно насилие сме свикнали жертвата винаги да е жена. Гледах тези дни това видео (отдолу) и се замислих, че ние май наистина сме свикнали жената да е жертва на домашно насилие, а мъжът да е насилника. Само че мисля, че има предостатъчно случаи при които жената буквално изпива мозъка на мъжа и е напълно възможно да го докара до самоубийство, но това не е нито насилие, нито тормоз, защото не се ядат шамари и няма насинени очи. :roll: Вие как мислите, дали има тормоз и върху мъжете или смятате, че това е само желанието на жените да ги превъзпитат, кое мислите е нормално за едно семейство и кое е прекалено? Вие самите можете ли да си признаете, дали сте манипулирали, тормозили някой, било то и мъж? :roll:
А видеото е тук, коментирайте и него....:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Pipilota » 17 Сеп 2015, 11:23

О, да! Толкова познати имам, които според мен са жертва на домашен тормоз, точно такъв, но никой не обръща внимание, защото жената по рпинцип е слабата. В тази ситуация и разводът не е решение, децата остават при откачалката - майката. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Lollipop » 17 Сеп 2015, 12:55

Това видео е много показателно, наистина не се замисляме, че може и мъжете да бъдат обект на тормоз и всички ресурси за теми, свързани с тормоза са специализирани към жените. Може би е време да признаем, че и ние дамите, далеч не сме слаб пол и сме способни наистина да унищожим психиката на някой мъж, дори и без да раздаваме шамари.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Fancy » 17 Сеп 2015, 13:27

Абе независимо от пола, то ако един човек не може да тробпне с крак и да си заяви позицията, не само човека, който обича ще го тъпче, но и всички от заобикалящата го среда. Вярно е, че при жените не е точно така, тъй като в повечето случаи са на две плесници живот, точно заради това не трябва обществото да съжалява тези хора, а по-скоро да ги нахъса да покажат себе си и същността си, да станат възможно по-борбени, без да са отмъстителни и да причиняват това на следващите си половинки, понеже най-често така се случва.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Malina » 17 Сеп 2015, 13:52

Fancy написа:Абе независимо от пола, то ако един човек не може да тробпне с крак и да си заяви позицията, не само човека, който обича ще го тъпче, но и всички от заобикалящата го среда. Вярно е, че при жените не е точно така, тъй като в повечето случаи са на две плесници живот, точно заради това не трябва обществото да съжалява тези хора, а по-скоро да ги нахъса да покажат себе си и същността си, да станат възможно по-борбени, без да са отмъстителни и да причиняват това на следващите си половинки, понеже най-често така се случва.

Но при мъжете, след като осъзнават, че жена им е на 2 плесници живот и не искат да я ошамарят, въпреки че си го проси, как трябва да постъпят?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Nightmare » 22 Сеп 2015, 16:08

Malina написа:
Fancy написа:Абе независимо от пола, то ако един човек не може да тробпне с крак и да си заяви позицията, не само човека, който обича ще го тъпче, но и всички от заобикалящата го среда. Вярно е, че при жените не е точно така, тъй като в повечето случаи са на две плесници живот, точно заради това не трябва обществото да съжалява тези хора, а по-скоро да ги нахъса да покажат себе си и същността си, да станат възможно по-борбени, без да са отмъстителни и да причиняват това на следващите си половинки, понеже най-често така се случва.

Но при мъжете, след като осъзнават, че жена им е на 2 плесници живот и не искат да я ошамарят, въпреки че си го проси, как трябва да постъпят?

Ами щом са на два плесника, то един им стига за поука, аз поне съм свидетел на такива отношения, че и да съм мъж, да - бих посегнал!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Pipilota » 23 Сеп 2015, 10:11

След като си свидетел на такива отношения, защо не реагираш? В никоя посока нито трябва, нито е правилно да има подобни отношения на тормоз и бой!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот YoLindi » 23 Сеп 2015, 10:19

Pipilota написа:След като си свидетел на такива отношения, защо не реагираш? В никоя посока нито трябва, нито е правилно да има подобни отношения на тормоз и бой!

В повечето случаи, сякаш мъжете са подложени повече на психически тормоз, не толкова на физически, а това по нашите ширини се няма за нищо, аз имам няколко по-властни приятелки, които донякъде се опитват да малтретират и много им говоря, те донякъде го разбират, но когато не виждат отпор от страна на гаджетата си, то те смятат, че всичко е ок, което за мен е, :shock: :shock: а те по-скоро го приемат за нещо нормално (и двете страни) :oops:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот MollyDolly » 23 Сеп 2015, 12:47

По-лабилните хора е лесно да станат обект на насилие, без значение от пола, така че силата е в нас, трябва просто да я открием :idea:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Мъжете стават ли жертва на домашно насилие?

Мнениеот Malina » 12 Ное 2015, 22:39

YoLindi написа:
Pipilota написа:След като си свидетел на такива отношения, защо не реагираш? В никоя посока нито трябва, нито е правилно да има подобни отношения на тормоз и бой!

В повечето случаи, сякаш мъжете са подложени повече на психически тормоз, не толкова на физически, а това по нашите ширини се няма за нищо, аз имам няколко по-властни приятелки, които донякъде се опитват да малтретират и много им говоря, те донякъде го разбират, но когато не виждат отпор от страна на гаджетата си, то те смятат, че всичко е ок, което за мен е, :shock: :shock: а те по-скоро го приемат за нещо нормално (и двете страни) :oops:

А ти си склонна да им се месиш в отноешяниета за да им влееш акъл, което е хубаво. Но сякаш в отношенията гаджета не е толкова важно това за психическия тормоз, винаги може да я зареже. Сложно е когато има вече семейство и дете и той бива подлаган на постоянен тормоз. СЛожно е, но в България наиситна не се смята това за тормоз.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron