Как правите трахана?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Как правите трахана?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2015, 10:40

Звучи обаче много вкусно, но нещо, което ме притеснява, изсушаването достатъчно ли е, за да не се развалят продуктите? :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как правите трахана?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2015, 08:15

Monika_Spasova написа:Звучи обаче много вкусно, но нещо, което ме притеснява, изсушаването достатъчно ли е, за да не се развалят продуктите? :roll:
Да, защо ад не ;) Е вече не може никой да си направи трахана в това влажно време, но топлите месеци бяха идеални и тя изсъхва. ;) А
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как правите трахана?

Мнениеот dejavu » 28 Фев 2017, 18:03

Това не съм го и чувала, къде го правят? Доста сложно ми изглежда и пипкаво.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как правите трахана?

Мнениеот kikimoraa » 25 Май 2017, 14:45

Как така къде я правят, това е характерно и за България дори, а тази рецепта е на някои региони в Гърция. И аз я обичам, удобство е, защото , когато няма нищо за ядене, просто забъркваш с малко масло и сирене и имаш вече осигурен обяд.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как правите трахана?

Мнениеот Жени » 10 Дек 2017, 13:30

Току що обядвахме трахана и случайно попаднах в този форум. Не познавам друга освен кипърската трахана - тя се прави само от пшеница и мляко.Домашната е на неправилни парчета, тази от магазина има определени форми.Накисва се за около два часа, след това се долива с вода и се вари до готовност. Добавя се само сол на вкус и халуми на малки парчета. Има консистенция на каша, леко кисела и много вкусна.
Жени
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2017, 13:15

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта