Kолко често ходите на църква?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот magda » 26 Ное 2015, 17:35

kauda написа:
Kaya написа:
Локумът написа:Ако ида в църквата някой ще ме вземе за луд и ще ме подгони бе :mrgreen:
Е ти пък. Хубаво е понякога човек да отиде и да потърси нещо в себе си. :)

Лоштоо е, когато нищо не намери. Но в нашите църкви сякаш е твърде напрягащо и не знам направо.. страшно си е! Чудиш се дали това правиш правилно или онова, особено за по-младите е странно.

Да, колкото повече ходиш по-лесно става, за навиците, които трябва да се практикуват в самия храм, за това става дума, иначе и на мен не ми е приятно, последно майка ми ме е водила като дете и не се чувствам добре, напрегнато ми е, чувствам се потисната след това, при такива условия не смятам, че е необходимо да се прави...
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Ное 2015, 22:32

Гадно е, че няма прозорци. :grin:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2015, 15:22

Monika_Spasova написа:Гадно е, че няма прозорци. :grin:

E, това да ти е кусура, в действителност, освен липсващите прозорци, в самата църква има нещо, което те кара да се чувстваш добре :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот exotic » 27 Ное 2015, 17:00

Snejna написа:
Monika_Spasova написа:Гадно е, че няма прозорци. :grin:

E, това да ти е кусура, в действителност, освен липсващите прозорци, в самата църква има нещо, което те кара да се чувстваш добре :)

Не, обикновено имат но са малки, не влиза достатъчно светлина, а и от свещите и тамяна става един тежък въздуха в църквите, не е едно, то атмосферата е достатъчна само от стенописите, олтара и иконите
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот S_Milenska » 14 Дек 2015, 16:42

Наистина не знам защо е толкова потискащо в църквите, вместо да имаш усещането за светлина, то е точно обратно. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Rali_hr » 14 Дек 2015, 17:07

S_Milenska написа:Наистина не знам защо е толкова потискащо в църквите, вместо да имаш усещането за светлина, то е точно обратно. :roll:

Това е положението, за радост или тъга. Там е доста тъмно и потискащо, но какво да се прави, такива са.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот nadqta » 14 Дек 2015, 17:56

Rali_hr написа:
S_Milenska написа:Наистина не знам защо е толкова потискащо в църквите, вместо да имаш усещането за светлина, то е точно обратно. :roll:

Това е положението, за радост или тъга. Там е доста тъмно и потискащо, но какво да се прави, такива са.

Еее... моля ви се, има си достатъчно свещи, а и тя нали знаете, че светлината отвътре идва :mrgreen: :mrgreen:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Локумът » 15 Дек 2015, 12:38

nadqta написа:
Rali_hr написа:
S_Milenska написа:Наистина не знам защо е толкова потискащо в църквите, вместо да имаш усещането за светлина, то е точно обратно. :roll:

Това е положението, за радост или тъга. Там е доста тъмно и потискащо, но какво да се прави, такива са.

Еее... моля ви се, има си достатъчно свещи, а и тя нали знаете, че светлината отвътре идва :mrgreen: :mrgreen:

Свещи поне има и тамян Останалото е душевен мир, той къде е обаче никой не може да каже. ;) МОже би в някой попски майбах. :car:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот donni » 19 Дек 2015, 15:25

Локумът написа:
nadqta написа:
Rali_hr написа:Това е положението, за радост или тъга. Там е доста тъмно и потискащо, но какво да се прави, такива са.

Еее... моля ви се, има си достатъчно свещи, а и тя нали знаете, че светлината отвътре идва :mrgreen: :mrgreen:

Свещи поне има и тамян Останалото е душевен мир, той къде е обаче никой не може да каже. ;) МОже би в някой попски майбах. :car:

Такова като душевен мир в църквата няма, там е смирението и подчинението, така че даже не е и в Майбаха, някъде под някоя гума е хаха
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Mon_ton » 21 Дек 2015, 12:16

Локумът написа:Свещи поне има и тамян Останалото е душевен мир, той къде е обаче никой не може да каже. ;) МОже би в някой попски майбах. :car:

оф, този бизнес изобщо не е за обсъждане, ето идва Коледа поредния хубав празник за църковната хазна.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта