Kолко често ходите на църква?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот exotic » 21 Дек 2015, 12:58

Mon_ton написа:Свещи поне има и тамян Останалото е душевен мир, той къде е обаче никой не може да каже. ;) МОже би в някой попски майбах. :car:

Всеки се спасява по единично, ясно е, по-важното е, че тези "принципи" остават и се предават нататък при младите и това няма да се промени :sad:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот silver933 » 23 Дек 2015, 11:44

Щото това даване към църквата е заложено като цяло в културата ни, а от там нататък останалото е изнудване
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Rali_hr » 23 Дек 2015, 12:46

silver933 написа:Щото това даване към църквата е заложено като цяло в културата ни, а от там нататък останалото е изнудване

Криворазбрана благотворителност. Мисля, че е логично до някъде, все пак от векове се правят жертвоприношения в името на Боговете и трябва да има някакви дарове към тях. Лошо няма, работата става сериозна, когато от това се възползват Божиите служители..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот LaCoquine » 23 Дек 2015, 13:27

silver933 написа:Щото това даване към църквата е заложено като цяло в културата ни, а от там нататък останалото е изнудване

То е заложено, но под формата на дар - храна, вино... а не под формата на пари, както е в този момент... останало е основно изнудването
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Slavena » 23 Дек 2015, 13:40

Не съм сигурна дали не се включват и парите, по доста празници оставят пари по масите там .. като цяло изнудването мисля идва на по-високо ниво , а не от обикновените хора, или евентуално от тези,които са е безизходица.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот nadqta » 28 Дек 2015, 17:55

Нечие омилостивяване или купуване на закрила ми е било най-чудно винаги, не мога да си представя, че това е факт, трябва да призная, но е интересно, че хората сякаш не се усещат, а продължават да го правят.
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Апр 2017, 21:45

nadqta написа:Нечие омилостивяване или купуване на закрила ми е било най-чудно винаги, не мога да си представя, че това е факт, трябва да призная, но е интересно, че хората сякаш не се усещат, а продължават да го правят.

Ако се замислиш, повечето ни традиции до някаква степен са свързани точно с това, купуването на някакво обещание, че всичко ще е наред.
Аз съм вярваща, но не в онова носещо имена, в онова, което е в църквата. Понякога обаче човек има нужда да отиде на такова място, да си поеме дъх и да се отърси от всичко.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот bob_care » 25 Май 2017, 12:15

ходя винаги, когато имам нужда, понякога се случва и 2- 3 пъти в месеца да отида, друг път ходя 1 път в годината, зависи как се чувствам. За мен църквата е точно това място, на което се ходи когато изпитваш нужда да отидеш и потребност, а не защото трябва или някой така казва.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Май 2017, 17:55

И аз мисля, че е важно да се случи, когато човек го чувства и го иска силно и така получав ауспокоение!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Май 2017, 11:11

Всичко е до усещане. Според брат ми в църквата има само далавери, мъжът ми не обича пък това, да му се посочва кое е правилно като религия и кое не, аз харесвам да ходя на църква, когато почувствам, че имам желание и нужда.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта