Kолко често ходите на църква?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Kолко често ходите на църква?

Мнениеот S_Milenska » 23 Сеп 2015, 10:46

В наши дни не е модерно младите да ходят на църква и сякаш повечето се срамуват да кажат, че са ходили до Божия храм. Вие ходите ли на църква и защо го правите, за да се покажете, за да изкажете благодарност към Бога, а ако не го правите защо не ходите? :roll:
Аз лично рядко ходя в църква, там се чувствам потисната и неестествено, предпочитам да си имам вярата вътре в себе си, отколкото да я показвам и да вървя в някакви .... релси. :roll:
Какво е вашето мнение за църквите, ходите ли често и ако не защо не? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот YoLindi » 23 Сеп 2015, 11:15

Ами аз с годините ставам все по-невярваща, но и преди съм се чувствала по точно същия начин и винаги, когато се е налагало по някакви поводи да се ходи на църква съм стъпвала в нея по-скоро с нежелание :idea:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Kaya » 23 Сеп 2015, 11:40

Понякога ходя на църква, ако усещам, че имам нужда, не го правя по празници, това не ми харесва на празника, не обичам това задължително показване на вярата. Много често се потискам там, смятам, че в църквата трябва да има и с кой да поговориш, ако има нужда, това е България го няма, веднъж съм говорила със свещенник, наистина имах нужда, беше ми много странно и сякаш се чувствах неудобно, че водя този разговор.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот MollyDolly » 23 Сеп 2015, 12:25

Аз пък съм на мнение, че става все по-модерно да се ходи на църква, виждала съм такива сценки в показване на вярата, че да ти се отще да си там, на празници също не ходя, ходя след като мине еуфорията обикновено.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Lyomi » 23 Сеп 2015, 14:10

От дете не съм ходила, не усещам нужда от това и при това положение не смятам, че трябва да се прави, след като не получаваш никакво удовлетворение! :idea:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Rali_hr » 23 Сеп 2015, 15:01

Ходя по празници и когато аз самата се чувствам, че искам да отида. Малките съм ги водила веднъж, не мисля, че могат да разберат какво да правят там, а и не са християни, все още може би. :) Оставила съм избора за кръщенето на тях, когато имат достатъчно акъл да разберат какво означава това :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот donni » 23 Сеп 2015, 16:13

Моето дете също не е кръстено и не сме влизали в църква с него, но и не намираме с баща му за необходимо. Малък е и без това няма нищо от това, което се прави вътре да запомни, а и не сме от най-вярващите!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Сеп 2015, 16:30

В Църква ходя от дъжд на вятър! Смятам, че там има повече бизнес, отколкото вяра.. не се натискам да ходя.. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот Snejna » 23 Сеп 2015, 16:37

Аз се чувствам добре в църквата. Ходя често, по празници, когато аз самата реша, в неделя, чувствам се чудесно и ходя редовно. :) Не се потискам, може би защото вече се познаваме повечето, които ходим редовно на църква и затова времето минава приятно :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Kолко често ходите на църква?

Мнениеот exotic » 24 Сеп 2015, 11:13

По големите празници и аз минавам от там с майка ми, понеже винаги сме го правили, но не го усещам, по-скоро го правя, за да не я оставям да ходи сама... :idea:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron