За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Jully » 24 Сеп 2015, 11:58

В класът на дъщеря ми всички деца имат мобилни телефони, само тя няма. :roll: Постоянно намеква и прочие, че иска, но аз съм против и не намирам смисъл да носи телефон, особено в началните класове, както е тя - 3 клас. Все пак при тях винаги е госпожата и постоянно имат връзка с нас по телефона. :roll: Чудя се как е правилно да се постъпи, трябва ли да имат мобилни телефони или не децата, говоря за деца до 4 клас...Сега междучасията на всички са такива:
Pupils-using-mobiles-011.jpg
Pupils-using-mobiles-011.jpg (44.88 KiB) Прегледано 1363 пъти

Или друг вариант е на всяка почивка да звънят на майките си да им се оплакват от това, какво се е случило в последните няколко минути, което превръща носенето на телефон в кошмар. :roll:
Вие как мислите, защо останалите са с телефони, каква е тази мания да имат постоянно мобилен телефон с тях? :?: Проблемът в децата ли е или в родителите им? :idea:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот LEILA » 24 Сеп 2015, 12:25

И аз не разбирам модата, но мисля, че няма как да се удържи на напора в един момент и ще стане неизбежно да се купи телефон. Още повече, че ако се наложи да ходи сам на училище, то това би било особен проблем. :idea:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Локумът » 24 Сеп 2015, 13:08

Дои някъде разбирам да имат телефон, като се има в колко страшен свят живеем, но ако имате доверие в училището и знаете, че няма да излиза никъде само, то тогава не виждам причина да има телефон, но ако може да обикаля в междучасията където му е кеф, задължително трябва да е с телефон, дори от 1 клас!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот LaCoquine » 24 Сеп 2015, 13:32

Локумът написа:Дои някъде разбирам да имат телефон, като се има в колко страшен свят живеем, но ако имате доверие в училището и знаете, че няма да излиза никъде само, то тогава не виждам причина да има телефон, но ако може да обикаля в междучасията където му е кеф, задължително трябва да е с телефон, дори от 1 клас!

Останала съм с впечатление, че е доста затегнат контрола в училищата, където има и малки ученици, но най-малко учителката не би трябвало да позволява да се излиза безразборно, нищо, че на размери в 4-ти клас, предполагам са по-големи от самия преподавател, то трябва да има някакъв контрол. От първи клас, особено ако им ги събира госпожата по време на часовете, наистина се губи смисълът да имат телефони!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Pipilota » 24 Сеп 2015, 14:14

Малкия е вече в 4 клас и има телефон от миналата година, на малкия също не съм взела. Причината е, че често ги оставя госпожата им сами и предпочитам да има връзка. Не е злоупотребявал с телефона, ползва го само по предназначение и звъни единствено на мен и на баща му, предполагам, че не се изкушава, защото определено не е ограничаван от подобни електорнни игри, с малкия мисля да постъпя по същия начин.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот nadqta » 24 Сеп 2015, 16:02

Pipilota написа:Малкия е вече в 4 клас и има телефон от миналата година, на малкия също не съм взела. Причината е, че често ги оставя госпожата им сами и предпочитам да има връзка. Не е злоупотребявал с телефона, ползва го само по предназначение и звъни единствено на мен и на баща му, предполагам, че не се изкушава, защото определено не е ограничаван от подобни електорнни игри, с малкия мисля да постъпя по същия начин.

Не е въпросът до ограничаването, тъй като искат или не, те се закачат към гадните игрички и поне имам наблюдения на няколко години по-големи ученици, то и да искат започват да не могат да слушат в часовете, ръцете им са залепени за телефона!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот kalinka-kuku » 24 Сеп 2015, 16:38

Не мисля, че някой говори за използване на телефоните по време на час, а за междучасията.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот nadqta » 24 Сеп 2015, 16:49

marsu написа:Не мисля, че някой говори за използване на телефоните по време на час, а за междучасията.

Да, но истината е, че в това прераства с напредването в класовете! ;)
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот kauda » 24 Сеп 2015, 16:51

По-скоро съм против, но все пак нямам деца и не мога да кажа от първа ръка. :) Но не мисля, че е удачно от толкова малки да парадират и с телефони, а и постоянно там ще са им и мислите и очите. По-добре да нямат или да се събират на влизане в училище и да им ги дават накрая на деня. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: За или против учениците в началните класове да имат телефон?

Мнениеот Malina » 24 Сеп 2015, 16:59

За какви ученици говорите, в 4-та група децата бяха с мобилни телефони, направо се изприщихме в градината...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта