Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот puhcheto » 29 Сеп 2015, 16:29

Момичета, не зная как е редно да се хранят жените по време на бременност, не съм минавала от там, но имам една приятелка, за която сериозно започнах да се притеснявам.
Тя е луда на тема здравословно хранене и никога по никакъв повод не можеш да я накараш да яде нещо, което смята за вредно или когато има пречистваш ден на пълно безводно гладуване.

Сега е бременна и нещото, което ме притеснява е, че тя продължава този режим без въобще да се съобразява със състоянието си. :evil: Смятате ли, че гладуването по време на бременност крие известни рискове, тъй като тя не смята, че има нещо опасно в това, дори напротив, мисли че е полезно, когато е за 24 или 48 часа, което на мен ми се вижда абсурдно :shock: :shock:
Какво е мнението ви, може ли това да увреди иначе здравото бебе и може ли това да доведе до трайни последствия и при двамата? :roll:
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Malina » 29 Сеп 2015, 16:34

Не знаех, че има и толкова луди, които карат без храна и без вода толкова време! :shock: Наистина е безумие, но всеки си знае, няма как да я накраш да си промени мнението, за теб остава да се молиш детето да се роди живо и здраво, но не мисля, че за него а и за нея е позлезно да си изсмукват витамините по такъв безумен начин. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот franky » 29 Сеп 2015, 17:02

Кой може да си го помисли това, даже, хората нарочно се тъпчат, за да е плодът с нормални размери, а те ще гладуват, после как няма да има бавноразвиващи се деца с милион и един синдроми, нормално... ще има! :evil:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Pipilota » 30 Сеп 2015, 10:07

Не мисля, че яденето на огромни количества помага плодът да расте, то не взема от пържолите на обяд, а от това, което майката му дава независимо тя днес яла ли е, или не е. :) Според мен ако става въпрос за ден нищо няма да му се случи на детето и изобщо не е опасно, съдя по себе си а и по много други жени, на които това се случва неволно. Не всяка умира от желание да се тъпче постоянно, има и такива, които не искат да ядат. :) Факта обаче, че се определя като гладуване точно този ден действа психически зле на околните. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Mon_ton » 30 Сеп 2015, 10:32

Не знам какво да кажа просто, не мислех, че има и толкова луди хора. :roll: Но пък ако е от време на време надали ще попречи толкова, но може би наистина няма да расте добре това бебе, знам ли. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот dessiblond » 30 Сеп 2015, 12:12

Това си беше единственото време, в което можех да си позволя да хапвам всичко и да изоставя диетите, така че не зная защо и кой може да си го причини, не само на себе си, но и на детето, та то не само ще изостава при растежа си, но дали и ще се появи на бял свят, не знам, мисля, че твоята приятелка има орторексия или някакво подобно хранително разстройство :idea: Обърни й внимание, ако никой друг не го прави :idea:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Rali_hr » 30 Сеп 2015, 12:49

dessiblond написа:Това си беше единственото време, в което можех да си позволя да хапвам всичко и да изоставя диетите, така че не зная защо и кой може да си го причини, не само на себе си, но и на детето, та то не само ще изостава при растежа си, но дали и ще се появи на бял свят, не знам, мисля, че твоята приятелка има орторексия или някакво подобно хранително разстройство :idea: Обърни й внимание, ако никой друг не го прави :idea:

НЯма как на сила да я накара да се прегледа, тя е с убеждението, че е в правото си. Аз също смятам, че не може дас и навреди, ако всичко е в единични дни, а не постоянно. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот donni » 30 Сеп 2015, 13:25

Rali_hr написа:
dessiblond написа:Това си беше единственото време, в което можех да си позволя да хапвам всичко и да изоставя диетите, така че не зная защо и кой може да си го причини, не само на себе си, но и на детето, та то не само ще изостава при растежа си, но дали и ще се появи на бял свят, не знам, мисля, че твоята приятелка има орторексия или някакво подобно хранително разстройство :idea: Обърни й внимание, ако никой друг не го прави :idea:

НЯма как на сила да я накара да се прегледа, тя е с убеждението, че е в правото си. Аз също смятам, че не може дас и навреди, ако всичко е в единични дни, а не постоянно. :)

Да, разбира се, че е така, все пак зависи от това колко дълго продължава, аз не мисля, че в по-напредналите месеци това е добре :?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Pipilota » 30 Сеп 2015, 22:08

Все пак може би и мъжът ѝ трябва да се притесняваш, ако го приема за нормално няма къде да се месиш в отношенията на хората ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Гладуване по време на бременност - има ли рискове?

Мнениеот Ginger » 01 Окт 2015, 11:04

Pipilota написа:Все пак може би и мъжът ѝ трябва да се притесняваш, ако го приема за нормално няма къде да се месиш в отношенията на хората ;)

Не мисля, че мъжете обръщат внимание на това, особено в този период, по-скоро биха се гордели, че жена им е в същата форма както и преди да забременее :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта