Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Pipilota » 21 Апр 2016, 21:28

Neven498 написа:Вярно ли е, че евродепутати били приели решение до навършване на 16 години да е забранено да се ползват онлайн услуги, изискващи регистрация, без доказано съгласие на родител? Ако е така, към това биха спадали не само социалните мрежи, но и електронна поща даже!

Е да бе! 16 е твърде висока възраст, не мога да повярвам. Но нека да не забравяме, че всеки може спокойно да излъже за възрасстта си в регистрацията. До скоро бях на близо 115 години във фейсбук. Никой нищо не ми каза
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот roksana » 22 Апр 2016, 09:24

Neven498 написа:Вярно ли е, че евродепутати били приели решение до навършване на 16 години да е забранено да се ползват онлайн услуги, изискващи регистрация, без доказано съгласие на родител? Ако е така, към това биха спадали не само социалните мрежи, но и електронна поща даже!


Не съм го чувала това, но спазва ли се изобщо? Не знам как е в ЕС, но тук как доказваш, че имаш разрешението на родител? Виждаме, че масово децата използват интернет и повечето сайтове и услуги изискват регистрация. А и 16 години ми изглеждат много, може би 14?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Rali_hr » 11 Май 2016, 14:42

Не мисля, че много такива ограничения могат да се направят. Да не забравяме, че и много от децата са във фейсбук със съгласието на родителите си, така че те самите могат да направят регистрацията, може да се попълни и по-висока възраст. Общо взето няма ранна или късна възраст, всичко се крие във възпитанието на детето и доверието, което показвате, че имате към него.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Локумът » 11 Май 2016, 15:38

Rali_hr написа:Не мисля, че много такива ограничения могат да се направят. Да не забравяме, че и много от децата са във фейсбук със съгласието на родителите си, така че те самите могат да направят регистрацията, може да се попълни и по-висока възраст. Общо взето няма ранна или късна възраст, всичко се крие във възпитанието на детето и доверието, което показвате, че имате към него.

Аз съм на същото мнение. Ако има желание да си има фейсбук нека да има. :) Въпросът е само да не се правят глупости, а във фейса лесно всичко се разбира. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот irka » 11 Май 2016, 16:50

Те малките бързо влизат в час с триковете и се научават да си защитават профила. По-големите не приемат за приятели родителите си и те как да разберат какви ги вършат :mrgreen: ? С технологиите са много по на ти, отколкото родителското тяло :lol: .
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Snejna » 26 Май 2016, 12:55

irka написа:Те малките бързо влизат в час с триковете и се научават да си защитават профила. По-големите не приемат за приятели родителите си и те как да разберат какви ги вършат :mrgreen: ? С технологиите са много по на ти, отколкото родителското тяло :lol: .

Е айде, да са по-, ако родителското тяло е на 50 може. ;) но в момента всеки родителите имат същите познания. :) Децата нормално могат да бъдат контролирани, желание да иам и доверие.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Kremiliya » 26 Май 2016, 13:57

Лошото е, че детето все ще си направи със или без съгласието на родителите си. :) Дали ще ползва телефона на приятел, дали там ще гледа неподходящи неща, дали вкъщи, докато родителите му ги няма, дали в парка с модерния си телефон. Все ще го направи, ако има желание, ще сложи едно анонимно име и родителите му да ходят да го дирят.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2016, 15:45

Аз съм либерална, мисля че когато се научи да чете и да пише и когато прояви желание да си направи активен фейсбук ще му позволя, а и не мисля, че ще е необходимо да ме пита. :) Имам му пълно доверие, че не би направил някоя глупост ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот balsam » 27 Май 2016, 10:01

Kremiliya написа:Лошото е, че детето все ще си направи със или без съгласието на родителите си. :) Дали ще ползва телефона на приятел, дали там ще гледа неподходящи неща, дали вкъщи, докато родителите му ги няма, дали в парка с модерния си телефон. Все ще го направи, ако има желание, ще сложи едно анонимно име и родителите му да ходят да го дирят.


Това вече е честа практика май, пък и няма нужда чак от такива конспирации. Родителите нямат против децата им да имат профили. То на бебета правят, какво остава за по-големи :lol: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Lollipop » 28 Юни 2016, 11:59

balsam написа:
Kremiliya написа:Лошото е, че детето все ще си направи със или без съгласието на родителите си. :) Дали ще ползва телефона на приятел, дали там ще гледа неподходящи неща, дали вкъщи, докато родителите му ги няма, дали в парка с модерния си телефон. Все ще го направи, ако има желание, ще сложи едно анонимно име и родителите му да ходят да го дирят.


Това вече е честа практика май, пък и няма нужда чак от такива конспирации. Родителите нямат против децата им да имат профили. То на бебета правят, какво остава за по-големи :lol: .

Ами то може да няма нужда от подобни конспирации, но това се случва и не е необичайно, толкова родители се изненадват, когато случайно попаднат на снимки на отрочетата си и те не винаги изглеждат прилично.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron