Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот zheleva212 » 28 Юни 2016, 12:14

Изненадвате се, защото ги оставяте да правят каквото си искат. Да си сложи пиърсинг на пъпа или някъде другаде - няма проблем, да се татуира - няма проблем, да не се прибира вкъщи - няма проблем, да се показва по фейсбук по сутиен или без, пак няма проблем. Модерни хора, всичко е позволено. Пък ние задръстените, старите и неразбиращите от нищо да си гледаме работата и комунистическото време.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Desita33 » 08 Юли 2016, 09:18

Е, какво ненормално има в това. Аз лично направих профила и на двете ми деца, седнах разказах им, обясних им какво могат и не могат да правят, кого и как да блокират, и сега претендирам, че имам грамотни деца, които блокират всеки досаждащ. Да не говорим, че винаги ми споделят какво и как са направили, и искат съвет...
Desita33
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2016, 09:02

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот annydance » 08 Юли 2016, 09:45

Desita33 написа:Е, какво ненормално има в това. Аз лично направих профила и на двете ми деца, седнах разказах им, обясних им какво могат и не могат да правят, кого и как да блокират, и сега претендирам, че имам грамотни деца, които блокират всеки досаждащ. Да не говорим, че винаги ми споделят какво и как са направили, и искат съвет...


Добре е, че ти споделят, това е успокояващо :smile: . Така ще си в час какво правят и евентуално ако възникне някакъв проблем. Не знам на колко години са децата ти, но изглеждат съзнателни и съвестни. Може би като сме по-открити с тях е по-добре.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот silver933 » 08 Юли 2016, 10:44

Desita33 написа:Е, какво ненормално има в това. Аз лично направих профила и на двете ми деца, седнах разказах им, обясних им какво могат и не могат да правят, кого и как да блокират, и сега претендирам, че имам грамотни деца, които блокират всеки досаждащ. Да не говорим, че винаги ми споделят какво и как са направили, и искат съвет...

Много правилно и умно от твоя страна! Всяко ограничаване води след себе си по-голямо желание и по-големи грешки, защото не си правилно запознат с "опасностите" и се учиш от само себе си.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Юли 2016, 14:11

Desita33 написа:Е, какво ненормално има в това. Аз лично направих профила и на двете ми деца, седнах разказах им, обясних им какво могат и не могат да правят, кого и как да блокират, и сега претендирам, че имам грамотни деца, които блокират всеки досаждащ. Да не говорим, че винаги ми споделят какво и как са направили, и искат съвет...

Браво! И аз мисля, че родителите трябва да имаме по-голямо доверие в децата си.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Jully » 31 Авг 2016, 16:09

Не съм съгласна, не мога д аим иам доверие, че няма да започнат да добавят неопзнати хора и да им разказват лични неща, колкото по-късно, толкова по-добре.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Alex_mor » 31 Авг 2016, 17:11

Jully написа:Не съм съгласна, не мога д аим иам доверие, че няма да започнат да добавят неопзнати хора и да им разказват лични неща, колкото по-късно, толкова по-добре.

Това няма гаранции, като си го направи зад гърба ти, няма преподадена култура за пазене в интернет, тогава ще те питам какво ще правиш.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот red_eyes » 01 Сеп 2016, 12:34

И аз съм на мнение, че колкото по-рано им се обяснява на децата, толкова по-добре. Сега родителите са уж по-технически грамотни от предишното поколение и нищо не им пречи да помагат на отрочетата си в тази сфера.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот Jully » 21 Окт 2016, 11:54

Alex_mor написа:
Jully написа:Не съм съгласна, не мога д аим иам доверие, че няма да започнат да добавят неопзнати хора и да им разказват лични неща, колкото по-късно, толкова по-добре.

Това няма гаранции, като си го направи зад гърба ти, няма преподадена култура за пазене в интернет, тогава ще те питам какво ще правиш.

Разбира се, че няма да се случи зад гърба ми, в мрежата толкова лесно се намира друг човек. Нали ако се случи ще съжаляват вечно за това. :twisted:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кога да позволим на детето да си направи фейсбук?

Мнениеот dafinka » 21 Окт 2016, 13:58

ДА! Защото принудиха учителите да си направят фейсбук, за да могат и там да ги занимават с глупости, а не да си вършат работата.
И аз ще попитам как ще се извърши този контрол, като то ще е завряно за всяко нещо в телефона си...ти ще ходиш да го проверяваш всеки път дали нещо от училище му пишат и ской си пиши? Глупости!!!Те за това и са толкова отворени сегашните хлапета, защото бързо се насищат на всичко и попиват всичко...
Не съм консервативна чак толкова, но смятам, че за 10 годишно дете е рано :idea:
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта