Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Ное 2015, 12:03

Еее, и аз искам да си стоя у нас да си го гледам, да си го храня, да си го уча, а мъжът ми да ми носи всеки ден по една мини чанта с пари, за да можем да си го позволим. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Ginger » 27 Ное 2015, 13:42

rabotnata pchela написа:Еее, и аз искам да си стоя у нас да си го гледам, да си го храня, да си го уча, а мъжът ми да ми носи всеки ден по една мини чанта с пари, за да можем да си го позволим. :)

Интересното е, че има хора, които могат да си го позволят и то наистина се случва, вярно не е всяко второ семейство така, но е факт, че го има и това!
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Ное 2015, 15:54

Ginger написа:
rabotnata pchela написа:Еее, и аз искам да си стоя у нас да си го гледам, да си го храня, да си го уча, а мъжът ми да ми носи всеки ден по една мини чанта с пари, за да можем да си го позволим. :)

Интересното е, че има хора, които могат да си го позволят и то наистина се случва, вярно не е всяко второ семейство така, но е факт, че го има и това!

Не мисля, че е и всяко пето семейство. От всички деца в класа и на двете ми деца, единствената майка, която не работеше и единствената работа да си гледа децата,бях аз, други нямаше.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот LEILA » 30 Ное 2015, 13:48

Ваня Стойчева написа:
Ginger написа:
rabotnata pchela написа:Еее, и аз искам да си стоя у нас да си го гледам, да си го храня, да си го уча, а мъжът ми да ми носи всеки ден по една мини чанта с пари, за да можем да си го позволим. :)

Интересното е, че има хора, които могат да си го позволят и то наистина се случва, вярно не е всяко второ семейство така, но е факт, че го има и това!

Не мисля, че е и всяко пето семейство. От всички деца в класа и на двете ми деца, единствената майка, която не работеше и единствената работа да си гледа децата,бях аз, други нямаше.

Това е рядкост, наистина, но има и доста майки, които работят на смени и могат да си позволят да прекарат повече време с децата си.
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Elica » 30 Ное 2015, 16:26

Въпрос и на късмет е това. Все пак е важно децата да се научат да ценят храната като качествена или не. Ако им се предлагат изгнили плодове и стари зеленчуци и гадни супи, не е нужно да се ядат. Родителите могат да положат усилие да си нахранят децата.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Bambaa » 30 Ное 2015, 16:59

Elica написа:Въпрос и на късмет е това. Все пак е важно децата да се научат да ценят храната като качествена или не. Ако им се предлагат изгнили плодове и стари зеленчуци и гадни супи, не е нужно да се ядат. Родителите могат да положат усилие да си нахранят децата.

Така е, но не зная защо все по-често става това като явление, децата да се срамуват, че си носят храна от дома :roll: та ние преди излизахме с филиите по улиците :lol:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот silver933 » 01 Дек 2015, 14:01

Е, сега е важно да си богат и да си гъзар, а гъзарите не ядат сандвичи от вкъщи..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот mimeto90 » 01 Дек 2015, 16:44

silver933 написа:Е, сега е важно да си богат и да си гъзар, а гъзарите не ядат сандвичи от вкъщи..

За съжаление е така, но трябва да научим детето, че може да е различно без да се притеснява от това!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Elica » 01 Дек 2015, 18:06

mimeto90 написа:
silver933 написа:Е, сега е важно да си богат и да си гъзар, а гъзарите не ядат сандвичи от вкъщи..

За съжаление е така, но трябва да научим детето, че може да е различно без да се притеснява от това!

ХУбавото е, че в момента здравословното хранене е лукс и може да се използва като плюс за детето :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот borkova » 21 Сеп 2016, 15:12

В училището, където е внучката, приготвят на място храната и това е голямо облекчение, защото така не се притесняваме с родителите й какво да яде. В предишното нямаше такава екстра и тя си носеше от вкъщи. Не можеше всеки път манджа да се слага, по-сухичко, но по-добре от кроасаните и хамбургерите.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта