Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Локумът » 21 Сеп 2016, 15:46

Дали с годините увеличават и дозата идо кога се възполват от яденето в стола, до 4 клас, докато имат занималня. А тези, които не са на занималня, за тях има ли закуска в 10?!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот iwoni » 26 Сеп 2016, 12:01

Локумът написа:Дали с годините увеличават и дозата идо кога се възполват от яденето в стола, до 4 клас, докато имат занималня. А тези, които не са на занималня, за тях има ли закуска в 10?!


Зависи от училището, и в пети клас има занималня и те се хранят на стол, ако има такъв.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2016, 13:47

Не знаех, че има занималня за толкова големи деца, мислих, че е само до 4 клас, нали след това на 12 години са достатъчно големи и по закон, могат да стоят сами у дома. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Локумът » 20 Дек 2016, 16:55

И на мен ми е странно, па и къв хахо ще си да си пращаш голямото дете да ти го дондуркат..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот pavleta » 21 Дек 2016, 12:10

Големите деца вече и тях ги е срам да ги дондуркат и се оправят сами :grin: . В училище купуват от съседните лавки каквото намерят и си решават проблема. Сигурно няма и да се приберат вкъщи да обядват, а ще хайманосват някъде навън :mrgreen: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2016, 12:28

Нормално е големите да не искат да се занимават с тях! Щерка ми сега е в 8 клас, не иска и дума да става за занимални от както беше в 2 клас, просто каза, че е голяма, а по-голямо дете е смешно вече. Все пак децата трябва да се научат и на отговорност и на организация.
Относно храненето, често си купуваше щерка ми, сега със сина ми не го позволявам. В момента каката изкарва до обяд на кисело мляко, като закусва вкъщи и отново обядва у нас, вече мисли за фигурата си,която се понаруши, докато ходеше по лавката все! Носи си и сандвичи. Синът ми все кара на сандвичи, нещо храната в училище не му харесва всеки път.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2016, 12:56

Някой път им дават много странни и нелогични неща! Например, малкия се беше прибрал с домат в торбичка.... това е от следобедните закуски "плод с кисело мляко".. демек..какво ще го прави той тоя домат в училище!? Не може да го изяде като ябълка... освен да се разтече из раницата друго не става. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот ivanhelpa » 21 Дек 2016, 14:50

Като съм гледал снимки абсурд да е достатъчно храната, по-скороро е под всякаква критика. :(
ivanhelpa
 
Мнения: 22
Регистриран на: 03 Окт 2016, 02:50

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот Andrey » 21 Дек 2016, 14:57

ivanhelpa написа:Като съм гледал снимки абсурд да е достатъчно храната, по-скороро е под всякаква критика. :(

То рядко децата могат да покажат какво ядат, трябва случайно да дойде у тях, по-малките, които ядат боклуците, не трябва да носят телефони в училище, а и със сигурност ще ги е страх да снимат храната, която получават.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Достатъчна и качествена ли е храната в училище?

Мнениеот kauda » 08 Мар 2017, 16:36

За достатъчна,д аже е и прпедостатъчна, децата ни прекаляват с яденето на тесто, започват деня с някоя баничка, купена от мама, после имат закуска в училище, която е някаква филия, на обяд следва ястия, отново гарнирани с хляб, за следобеда мама е пратила вафла и кроасан. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта