Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот meryTo » 13 Окт 2015, 10:39

Аз също съм от възмутените майки. За съжаление във всички градини е така. Опитах се да се боря с това , говорих с Директора , с учителите , със мед. сестра , скарах се с някои родители , писах жалби в РИОСВ и .... нищо. Всичко си е по старо му , детето ми боледува непрекъснато . Пускам я на градина със свито сърце в очакване на новият бацил , който ще ми донесе. Продължавам да се ядосвам, но няма какво да направя :( Докато не се вземат мерки от по-горни инстанции , докато не се издаде заповед например от РИОСВ или Министерство на здравеопазването , докато не се наложат санкции и за двете страни и изключване на детето от градина при системно нарушение ще сме си на това дередже. Децата на съвестните родители ,ще страдат заради простотията на безотговорните......
meryTo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Окт 2015, 10:14

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Mon_ton » 13 Окт 2015, 10:51

Много точно казано, точно проблемът е, че има страшно много болни и родителите не спират работа, за да ги гелдат. Но ги и разбирам, често работодателите не толерират и казват "не стига, че няма да идва на работа, ами ще и плащам", с други думи никой не плаща болничния и не се гледа с добро око, като се налага такъв.
Преди години е имало групи,к ъдето са изолирали болните, може би ще е по-добре, но тогава не знам как ще успеят самите деца да оздравеят. Темата наистина е много сложна. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот MerryPop » 13 Окт 2015, 11:46

Моето дете си е все още вкъщи и все повече започвам да се съмнявам, че ще го пусна на градина, предпочитам домашното обучение, а ако бях на ваше място щях да съм изринала до една, институциите отговорни за това , то просто не зная как издържате да пращате децата си в тези места...
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот meryTo » 13 Окт 2015, 11:52

Аз пък смятам , че ако не се водят болните деца на градина , по този начин е родителите ще им се налаа да отсъстват от работа много по - рядко и всичко ще си дойде по местата. Нещата са свързани и едното е в следствие на другото. А иначе не влизам в положение на никого , защото не приемам моето дете да страда заради това , че някой си не може да отсъства от работа. Всеки си намира начин да се оправя иначе говорим за егоизъм ( моето вече е болно ,каква ме интересува ,че ще зарази още 5 други). Аз също работя в частна фирма , намирам си начин......
meryTo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Окт 2015, 10:14

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот meryTo » 13 Окт 2015, 12:16

Принципно е хубаво за децата. Там придобиват умения, имат социални контакти със свои връстници, научават се на много неща. А по повод "изриването " на институциите , това го правих вече, но както споменах по - горе нищо съществено не се случи. Никой не ти обръща внимание особено като сме единици тези , които изразяване недоволство. Една птичка пролет не прави. Трябва да се съберем повече родители , да се направи подписка , да се натиснат малко институциите и може и да се получи нещо. Иначе няма да стане.
meryTo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Окт 2015, 10:14

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Anka » 13 Окт 2015, 12:26

Докато боледува малкия, боледувахме и цялата къща, каквото прехване той това изкарваме и ние много е гадно. Редовно има болни деца. :( Но за съжаление много често и майка ми не можеше да си взема отпуска, за да гледа малкия, тогава се налагаше аз да отсъствам от училище, а да не го водят болен, абсурди колкото искате..
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Локумът » 13 Окт 2015, 14:13

ПОсле в училище се надяват да ги върнат. Общо взето проблемът, че е че родителите няма на кого да оставят да гледа детето им, ако не мгоат да отсъстват от работа.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Kremiliya » 13 Окт 2015, 16:08

meryTo написа:Принципно е хубаво за децата. Там придобиват умения, имат социални контакти със свои връстници, научават се на много неща. А по повод "изриването " на институциите , това го правих вече, но както споменах по - горе нищо съществено не се случи. Никой не ти обръща внимание особено като сме единици тези , които изразяване недоволство. Една птичка пролет не прави. Трябва да се съберем повече родители , да се направи подписка , да се натиснат малко институциите и може и да се получи нещо. Иначе няма да стане.

МНого трудно могат да се съберат повече хора за една кауза, въпреки че т явълнува всички. Повечето предпочитат работата да се свърши от някой друг. Най-малкото ако повече родители поискат това от мед. сестрата и диеркторката в градината ще покажат своята позиция и ще е друго!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Мади Ранчева » 13 Окт 2015, 17:03

Относно това, на което уж трябва да научат децата, то всъщност ние се случва така или иначе, децата имат огромен капацитет, който се попилява. На една позната детенцето сега е първи клас и въпреки цяла година предучилищна подготовка, то пак не знае нито цифрите, нито буквите, абсолютно нищо и какъв е кярът, че е било на градина :? :evil:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Локумът » 04 Ное 2015, 16:15

Мади Ранчева написа:Относно това, на което уж трябва да научат децата, то всъщност ние се случва така или иначе, децата имат огромен капацитет, който се попилява. На една позната детенцето сега е първи клас и въпреки цяла година предучилищна подготовка, то пак не знае нито цифрите, нито буквите, абсолютно нищо и какъв е кярът, че е било на градина :? :evil:

Ми майка му де е спала през тва време, че не е обърнала внимание, че детето и не знае цифрите. Децата ги знаят тея работи от 4 годишни, смятай начи нещо не му е особено наред. :poke: Сръчкайте я малко да си дири проблемът, преди да е станало късно. Така като почнете, нямало кяр, вие кво искате, да дремете по барчетата и да си правите селфита и някой да ви научи децата на всичко.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта