Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот silver933 » 05 Ное 2015, 14:15

В края на краищата ползите на градината са много повече, отколкото минусите. Въпрос на самосъзнаение е всичко останало. Като ти е празна главата никой не може да ти налее мозък..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Mon_ton » 16 Ное 2015, 16:18

silver933 написа:В края на краищата ползите на градината са много повече, отколкото минусите. Въпрос на самосъзнаение е всичко останало. Като ти е празна главата никой не може да ти налее мозък..

не е така, ако детето ти е постоянно болно и се налага да бъде приемано в болница, заради безхаберието на другите родители не мога да намеря изобщо къде ма плюс... :nono:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот mix_twix » 16 Ное 2015, 17:17

След като работодателите не са много ОК с идеята да оставят служителите си да си гледат децата, то резултата после ще е такъв. А има страшно много, които НЕ плащат наистина болничните, въпреки че по закон трябва :!:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот lini_leni » 16 Ное 2015, 17:27

mix_twix написа:След като работодателите не са много ОК с идеята да оставят служителите си да си гледат децата, то резултата после ще е такъв. А има страшно много, които НЕ плащат наистина болничните, въпреки че по закон трябва :!:

:eek: :eek: Не знаех за такива случаи, да си призная, много неприятна ситуация, а реално няма ли как да се проследи това, все пак ако минава по банков път заплатата, би трябвало да не се случва така!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Anka » 17 Ное 2015, 16:08

Боже, в колко работи заплатата не е реалната по банков път, така че.. Масово НЕ се плащат болнични, а по-скоро са рядкост изплащанията им.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Malina » 17 Ное 2015, 16:21

И аз имам много познати, които работят на места, където не им плащат болничните. Обикновено първите 3 дни са неплатени, пък държавата да си говори каквото си иска. Въпрос на вътрешна политика, така да се каже.
А що се отнася до болните деца, тях постоянно ще ги има. Няма какво да направят възпитателите не всеки път има начин да ги върнат.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот silver933 » 28 Дек 2015, 11:40

Malina написа:И аз имам много познати, които работят на места, където не им плащат болничните. Обикновено първите 3 дни са неплатени, пък държавата да си говори каквото си иска. Въпрос на вътрешна политика, така да се каже.
А що се отнася до болните деца, тях постоянно ще ги има. Няма какво да направят възпитателите не всеки път има начин да ги върнат.

Поне е част и възможност от работата на възпитателите да се прави една "стая с болни" където да се събират всички болни деца, после родлитете им да решават.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот dessiblond » 29 Дек 2015, 12:07

silver933 написа:
Malina написа:И аз имам много познати, които работят на места, където не им плащат болничните. Обикновено първите 3 дни са неплатени, пък държавата да си говори каквото си иска. Въпрос на вътрешна политика, така да се каже.
А що се отнася до болните деца, тях постоянно ще ги има. Няма какво да направят възпитателите не всеки път има начин да ги върнат.

Поне е част и възможност от работата на възпитателите да се прави една "стая с болни" където да се събират всички болни деца, после родлитете им да решават.

Добре де, ако се наложи да остане твоето дете в този "изолатор" няма ли да се притесняваш три пъти повече :roll:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот mix_twix » 22 Яну 2016, 16:21

silver933 написа:
Malina написа:И аз имам много познати, които работят на места, където не им плащат болничните. Обикновено първите 3 дни са неплатени, пък държавата да си говори каквото си иска. Въпрос на вътрешна политика, така да се каже.
А що се отнася до болните деца, тях постоянно ще ги има. Няма какво да направят възпитателите не всеки път има начин да ги върнат.

Поне е част и възможност от работата на възпитателите да се прави една "стая с болни" където да се събират всички болни деца, после родлитете им да решават.

То едно време май е имало точно такива стаи, където са държали болните. :mrgreen:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот S_Milenska » 22 Яну 2016, 17:53

Имало или нямало в момента не бива да има и такива стаи с тези вируси, представяте ли какво изпитание ще е за здравия персонал , а и за децата да закачат допълнителни вируси. Това трябва да е самосъзнание на родителите, след като детето е зле следва да си стои вкъщи.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта