Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Окт 2015, 12:46

Днес отново останах без думи, когато оставях малкия в детската градина. И тъй като в момента върлува някакъв страшен вирус, който докарва пневмонии адски бързо и повечето деца стигат до болница, направо се зачудих на поредната немарливост.. :shock:
Срещнахме едно момиченце и тя каза на моя син, че е болна, а аз се направих, че не чувам нищо, щото често децата прекаляват с обясненията и реших, че може би е била болна и т.н.
Но когато я оставихме с майка и в градината тя започна да кашля толкова дълбоко, че признавам си се изплаших да не се задуши! :shock: И то с такива страшни хрипове, че определено не можеше да се нарече остатъчна кашлица или каква да е, пред която да си затвориш очите... :roll:
Не знам вие как постъпвате, когато детето ви е болно, водите ли го на градина, мислите ли за болничните и прочие, или си пускате детето болно в градината? Признайте си честно, все пак сме анонимни :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Bambaa » 06 Окт 2015, 14:18

Аз си мислих, че това им е поне някаква вътрешна политика на детските градини, ужас, не мога да повярвам, че има такава безотговорност...
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот belleville » 06 Окт 2015, 14:30

Ами при нас това е нещо нормално, затова и спрях да се възмущавам, да, не би трябвало да е така, но е факт, добре че племенника ми не е от болнавите!
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Kremiliya » 06 Окт 2015, 14:44

Преди толкова години малката беше на градина и мога да кажа, че тогава също не ги връщаха, имаше редовно болни в градината и то зверски болни...
Но беше проблемът в нашата градина, в други градини връщат и за най-малкото, трябва просто да се намери златната среда. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот веселказасмяна » 06 Окт 2015, 15:28

Kremiliya написа:Преди толкова години малката беше на градина и мога да кажа, че тогава също не ги връщаха, имаше редовно болни в градината и то зверски болни...
Но беше проблемът в нашата градина, в други градини връщат и за най-малкото, трябва просто да се намери златната среда. :)

Да, има деца, които си подсмърчат цяла зима, но не са болни, това означава ли, че трябва да се наема бавачка... :x
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Pipilota » 07 Окт 2015, 10:49

Никой не говори, че ако детето днес подсмърча, то трябва да стои вкъщи, но ако е с жестока кашлица, хрипове, зелени суполи и прочие, то да сее зараза сред всички деца и така никога няма да са здрави...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот silver933 » 07 Окт 2015, 13:15

сяшак никой не връща, в яслите май са по-стриктни иначе на никой не му прави впечатление, че има болни, а и родителите като са нагли какво да направят учителите? Не могат да ги изгонят и те са с вързани ръце и ги разбирам напълно.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Окт 2015, 11:00

Не знам простотията в кого се корени - в родителите или в учителите. Разбирам, че учителите са с вързани ръце, когато им се доведе детето и искат да влязат в положение на родителите, които явно не могат да отсъстват от работа, но така се застрашават и всички останали деца. Да, хубаво е да се проболедуват нещата и децата да изградят имунитет, но с постоянни болни наоколо това дали може да стане?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот franky » 08 Окт 2015, 11:08

rabotnata pchela написа:Не знам простотията в кого се корени - в родителите или в учителите. Разбирам, че учителите са с вързани ръце, когато им се доведе детето и искат да влязат в положение на родителите, които явно не могат да отсъстват от работа, но така се застрашават и всички останали деца. Да, хубаво е да се проболедуват нещата и децата да изградят имунитет, но с постоянни болни наоколо това дали може да стане?

Така е с постоянно взимане на антибиотици, няма как да се изгради какъвто и да е било имунитет, точно обратното.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Трябва ли да връщат болните деца от детската градина?

Мнениеот Malina » 08 Окт 2015, 14:18

Понякога нямаме избор и много от родителите се научиха да водят децата, когато сме навън и отдалеч да ни махат и ние няма после на кого да върнем детето... И на мен не ми е приятно, все пак ние учителите не сме от желязо но няма какво да направим, водят ми деца които вчера съм казала, че са кашляли и са били болни. Но има и много съвестни родители, които дори ако чуят детето си веднъж да се е изкашляло, ако го доведат в градината молят да обърна внимание дали ще се повтори, защото кашлицата може да е дори и в резултат на задавяне и т.н., но предпочитат да се наблюдава детето им. Други .. както казах пускат децата от далеч и се правят, че нищо няма.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта