Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Kaya » 07 Окт 2015, 12:27

През уикенда се разхождах е един от известните големи магазини - лидъл и видях, че продават Кактусови смокини.

exoticfruits.jpg
exoticfruits.jpg (20.32 KiB) Прегледано 1193 пъти

Така и тогава не си ги купихме, но съм решила тази седмица да ги взема! :mrgreen: Проблем с екзотичните плодове и зеленчуци е факта, че в градовете извън столицата не се намират лесно, така че ще се радвам, ако споделите от къде си намирате различните зеленчуци и плодове. Честно да си призная, повече се интересувам от зеленчуците, отколкото от плодовете. ;) Сега ми се искаше да опитам цикория, но нямам представа от къде да я намеря, така че приемам идеи :)
Споделете и вие какви екзотични плодове и зеленчуци сте опитвали и дали са ви харесали, от къде сте ги намерили. :idea:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот silver933 » 07 Окт 2015, 13:00

Нищо екзотично не съм опитвал сякаш, май най-екзотичното което съм ял е бил ананасът, наистина проблем е освен намирането, то и цената. Бях решил да си взема аспержи, но като видях за какви луди пари става въпрос, направо ми идеше да избягам, видях ги в Метро. Предполагам, че и заради солената цена не ги предлагат по малките градове, а в София хората все пак имат по-различен живот и разполагат с повече пари.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот S_Milenska » 07 Окт 2015, 14:02

Не си падам по такива странни плодове и зеленчуци, предпочитам да си хапвам обикновни и познати неща, хич не съм по зеленията. Но моя приятелка си поръчва оналйн подобни зеленчуци, трябав да я питам от къде, то май друг начин няма.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот exotic » 07 Окт 2015, 14:47

Сякаш вече няма толкова екзотични плодове и зеленчуци, тъй като всичко е в магазина, на повечето цената е висока, но няма как, въпреки това, когато не си сигурен дали ще ти хареса, просто си взимаш малко количество, както се казва - за опитване. Цикорията, за която спомена съм я срещала в някои от големите вериги, така че и извън столицата би трябвало да я намериш ;)
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Elica » 08 Окт 2015, 13:52

exotic написа:Сякаш вече няма толкова екзотични плодове и зеленчуци, тъй като всичко е в магазина, на повечето цената е висока, но няма как, въпреки това, когато не си сигурен дали ще ти хареса, просто си взимаш малко количество, както се казва - за опитване. Цикорията, за която спомена съм я срещала в някои от големите вериги, така че и извън столицата би трябвало да я намериш ;)

Има, но трудно се намират, най-голямо разнообразие съм виждала в метро. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Окт 2015, 14:29

Най-екзотичното, което съм опитвала са били аспержите, не си падам много по новите вкусове, но те определено ми харесаха, но цената им е солена, не знам дали бих повторила скоро.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Lili_pili » 08 Окт 2015, 16:05

Една позната ми донесе черни домати! :) бяха много вкусни и каза, че си ги отглежда в градината, само семената трудно се намират и ги поръчва по интернет! :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Nightmare » 08 Окт 2015, 16:39

От време на време като засечем някъде с мъжа ми си купуваме, но то е доста рядко, по малките пазарчета, поне не се срещат толкова често и толкова екзотични, но последно си взехме Тамаринд за опитване, ама той взе, че ми хареса :shock: :lol:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот Harmony » 09 Окт 2015, 09:57

Аз смятам, че не е добре да се консумират зеленчуци и плодове в големи количества, които не са от нашите ширини, на мен лично не ми понасят особено, а години по-късно, след като установих това, четох една книга, в което се казваше абсолютно същото!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Екзотични плодове и зеленчуци, които сте опитвали?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Окт 2015, 10:33

Harmony написа:Аз смятам, че не е добре да се консумират зеленчуци и плодове в големи количества, които не са от нашите ширини, на мен лично не ми понасят особено, а години по-късно, след като установих това, четох една книга, в което се казваше абсолютно същото!

Е, колко големи количества, така или иначе не са ни по джоба, ще си хапнем веднъж в месеца нещо от другия край на света :) То не трябва и цитрусови плодове да ядем, понеже не са характерни за нашия район.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта