Цветовете.... и ако може да е за момче!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Окт 2015, 14:27

Много се чудих за тази тема къде да я сложа, и реших, че тук е най-подходящото, защото искам да попитам майките ЗАЩО БЕ! :lol:
Не ме разбирайте погрешно, аз имам 6 годишен син, на който не обличам розови блузи, но ми е странно като прочета, че някоя майка търси столче за кола за новороденото си (което ще вози около 6 пъти във въпросното столче), но държи то да не е розово, защото отрочето ѝ е момче! :roll:
Какво толкова против имаме тези цветове? Нима обличането на розово яке, люлеенето в розова люлка ще направят детето ни гей или хората ще почнат да ни сочат?
Но не мислете, че само майките на момчетата са странни и бягат от цветовете! :) Много често се казва "да е за момиче!" Явно цветовете действат стресиращо на родителите? Момиче със синя рокля? Абсолютен шок сякаш!
Е обяснете ми, защо се страхувате от цветовете? Какво може да развали розовата люлка и синята рокля? :?:
colors.jpg
colors.jpg (33.02 KiB) Прегледано 1134 пъти
И едни папагали за поздрав, без избор на цвят! :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот радо » 07 Окт 2015, 16:11

Аз си избирам зеления, защото гледа най-лошо. :D
По въпроса :arrow: не виждам никакви проблеми в това да се обличат децата във всевъзможни цветове, всичко това е в главите на лудите майки, които няма какво друго да си мислят по цял ден, така че какво им се ядосваш, да цветовете по този начин не могат да променят хората, все едно те като обличат на момичетата само розови дрехи да им признаем, че правят децата си сексисти... не е ли така?!
радо
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Сеп 2015, 12:43

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот puhcheto » 07 Окт 2015, 16:53

Ами те си третират децата като кукли, как по различен начин да се държат, те трябва да се облечени с фрак и бални рокли още преди изписването им от болницата :!:
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот Rali_hr » 07 Окт 2015, 20:59

Е аз да си призная не харесвам идеята малкия да е облечен в розово и лилаво, но когато става въпрос за дъщеря ми, при нея винаги съм избирала различни цветове, дори и тъмни, въпреки че много са против тъмно синьо и прочие. :)
Но и от друга страна, не ми пречеше, че малкия износва някое друго розово яке на дъщеря ми, разбира се само за игра. И децата са жестоки - те се подиграват много, дори и като видят някое момче с розово.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Окт 2015, 06:38

Мисля, че по-скоро го правят, за да не кажат после околните "абе що това дете е с розово яке" :) не че е голяма работа и на него изобщо му е все тая с какво е облечено и черно да носи постоянно може да стане гей като порасне. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот Slavena » 08 Окт 2015, 09:37

кое ви е толкова старнното, затова има дрехи за момчета и за момичета и т.н. Естествено е да не искам сина ми да се облича с розови блузи или да има розово колело, няма нищо мъжествено в това, не е нормално да се оставят децата да се увличат както сравят по цветовете.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Окт 2015, 10:45

И аз не обичам малкия в розово, както казах, но като цяло ми е странно като започнат толкова много да се втелясват по цветовете и да се побъркват.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот franky » 08 Окт 2015, 11:25

rabotnata pchela написа:И аз не обичам малкия в розово, както казах, но като цяло ми е странно като започнат толкова много да се втелясват по цветовете и да се побъркват.

Безумно вманиачаване е, съгласна съм :idea: Най-много ме дразни като започнат да им слагат едни огромни пандели с ленти по главите :oops: :oops: ужас тотален е!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот Радева » 08 Окт 2015, 12:05

С кеф му обличам розови тениски :-)
Радева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Окт 2015, 12:04

Re: Цветовете.... и ако може да е за момче!

Мнениеот Mon_ton » 08 Окт 2015, 12:20

Ее,с тига де! :) много е мило и сладко да си видиш малкото момиченце като кукла, а и се съгласете, че никой мъж примерно няма да си купи розов стол за офиса, или пък розова блуза. Защо при децата да е различно?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта