Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот nushi.kisyova » 08 Окт 2015, 12:35

Целогодишно кожата ми е доста суха, но от есента до пролетта е ад. Мажа се с какво ли не, въпреки това ме сърби, лющя се и нищо не ми помага! Дори в моменти, когато кожата ми е мокра, имам чувство, че изглежда така
dry-skin.jpg
dry-skin.jpg (45.67 KiB) Прегледано 3407 пъти
Опитвам се пия колкото се може повече вода, стигала съм до 2 литра и половина на ден и резултата пак не е особено задоволителен. Смятам, че трябва по някакъв начин да се хидратира тялото, следователно по този начин ще се хидратира и кожата, но сякаш нещо липсва, не мога да задържа тази вода в себе си, не мога да си повлияя нито вътрешно, нито външно!
Надявам се някой да ми даде съвети какво е добре да се направи в такива случаи, как да повлияем вътрешно и външно на много сухата кожа? :roll:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот Mon_ton » 08 Окт 2015, 12:38

Опитай се да повишиш консумацията на Витамин Е, той помага за еластичността на кожата, което явно на теб доста ти липсва ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот nadqta » 08 Окт 2015, 12:58

Доколкото знам оранжевите зеленчуци като моркови, тикви са много полезни за кожата опитай да си направиш едно пречистване на моркови със зехтин, например :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот Elica » 08 Окт 2015, 13:34

Аз си правя маска с кисело мляко и кожата ми се и изчисти от петна и стана доста мека кожата, слагаш си кисело мляко на лицето, стоиш 20 минути и миеш. Не е трудно и не е скъпо :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот Malina » 08 Окт 2015, 14:03

Аз също съм с много суха кожа, но не съм пробвала да поправя това вътрешно. :) НЕ мисля, че ще се получи, пия много вода, но кожата ми винаги е била суха, повлиява се само с мазане.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот Мади Ранчева » 08 Окт 2015, 14:48

Трябва повечко млечни продукти и пресни зеленчуци и плодове, а алкохол, кафе, всякакви мазнотийки да ги забравиш, все пак те дехидратират адски много :idea:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот Lili_pili » 08 Окт 2015, 15:56

Мади Ранчева написа:Трябва повечко млечни продукти и пресни зеленчуци и плодове, а алкохол, кафе, всякакви мазнотийки да ги забравиш, все пак те дехидратират адски много :idea:

Всичко вкусно ;) за пореден път доказателство, че наистина всичко се влияяе от правилното хранене, дори и здравето на кожата ни!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот zheleva212 » 08 Окт 2015, 16:23

Lili_pili написа:
Мади Ранчева написа:Трябва повечко млечни продукти и пресни зеленчуци и плодове, а алкохол, кафе, всякакви мазнотийки да ги забравиш, все пак те дехидратират адски много :idea:

Всичко вкусно ;) за пореден път доказателство, че наистина всичко се влияяе от правилното хранене, дори и здравето на кожата ни!

Напротив има толкова интересни сирена, в комбинация с правилните зеленчуци, на които биха отивали може да се получи много добра комбинация, така че не можеш да заклеймиш всичко, което не е джънк като невкусно :idea:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот Harmony » 09 Окт 2015, 11:10

Лененото масло влияе доста добре на хората със суха кожа, опитай да си вземеш таблетки или да се мажеш направо :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да повлияем вътрешно на сухата кожа?

Мнениеот kauda » 09 Окт 2015, 13:46

Harmony написа:Лененото масло влияе доста добре на хората със суха кожа, опитай да си вземеш таблетки или да се мажеш направо :idea:

Не знаех, че имат акъв ефект, и аз бих пробвала, през зимата кожата ми става още по-суха :(
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта