Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Anka » 08 Окт 2015, 13:19

От както съществува социалната мрежа, май стана ежедневие да висим там поне по 2-3 часа без дори да правим нещо съществено, а да наблюдаваме хора, които може би дори и не познаваме, или изобщо не ни вълнуват. :roll: В битката за едното вдигнато палче (пък ако има и някой коментар още по-добре)...
Botón_Me_gusta.svg.png
Botón_Me_gusta.svg.png (10.53 KiB) Прегледано 1034 пъти

сякаш забравяме да живеем живота си и да се виждаме наистина с хората. Ако се виждаме с приятелите си по 1 час на ден, вместо времето, което прекарваме във фейсбук няма ли да е по-добре? :roll: Затова реших да направя един експеримент и да изтрия своя фейсбук за известно време, да видя как ще ми се отрази. :roll:
Дали наистина не съм пристрастена към него, реших да си направя един тест. :)
Вие обаче.. признавайте - можете ли да се откажете от фейсбук, колко време прекарвате там, какво правите най-често, докато сте в мрежата? С какво толкова ви пленява и вас? :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Elica » 08 Окт 2015, 13:23

Ани, абсурд е да се откажа от фейсбук! :) Толкова ми е приятно времето там, винаги се намира с кой да си кажа нещо, докато за една серща трябват много усилия и не всеки може, а и така лесно се свързвам с хора, които са от други градове и държави и продължаваме да поддържаме отношения едни с други :) Не ми е навредил досега фейсбук, така че няма защо да се отказвам от него. Прекарвам на ден около час пред него и то като го разделя сутринта, като се прибера и работа и преди да си легна не е много трагично :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Malina » 08 Окт 2015, 14:00

Използвам фейсбук главно за работа, имаме група на градината и там информираме родителите за срещи и ако имаме нужда от нещо, защото много често децата като отсъстват родителите не са наясно какво се случва в градината.
Разбира се, личното ми ползване на фейса е доста малко, не прекалявам, просто не ми е интересно :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Мади Ранчева » 08 Окт 2015, 14:27

Работата е в това, че дори и ти да го изтриеш, твоите приятели няма да го направят и когато най-накрая успеете да се срещнете в тях, то въпросните хора все по някое време ще си забият в телефоните и ще те оставят да комуникираш със стената, а и на тръгване той ще ти каже, хайде, ще се разберем нещо за утре, направо във фейса :lol: Лоша работа си е, защото обикновено след третата подобна провокация никой не може да издържи! :|
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Lili_pili » 08 Окт 2015, 15:58

Фейсът е вече част от живота и трудно някой може да остане страничен наблюдател на него, след като толкова много неща се случват там. То дори срещите се организират във фейсбук, няма как някой да очаква, че ще стане чудо и ще си спре фейса и те ще продължават да го държат в течение..
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2015, 16:34

Отървал съм се, но младите са много зарибени, нон стоп стържат по тоя телефон.
Имаше един виц: На една баба ѝ дошли внуците на гости. Среща се след няколко дни с комшийка и и разказва "Децата са много чисти, мине се малко време и почнат да си търкат телефоните" :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Nightmare » 08 Окт 2015, 16:35

Главно го използвам, за да си пращаме с приятелки разни статии и информация, но по-лесно е да влезеш във фейса и там всичко да ти е на готово, отколкото да се ровиш по разни вестници, без значение дали са онлайн или печатни издания!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2015, 16:39

Nightmare написа:Главно го използвам, за да си пращаме с приятелки разни статии и информация, но по-лесно е да влезеш във фейса и там всичко да ти е на готово, отколкото да се ровиш по разни вестници, без значение дали са онлайн или печатни издания!

:) Ако са печатни издания трудно ще си ги пуснете по фейса :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот Krum » 09 Окт 2015, 09:49

От скоро съм с фейсбук идосега си живеех нормално, сега фейсът даже не го използвам, но го имам, понякога влизам да се чуя с някой приятел от далеч и това, е не повече от 1 час седмично го ползвам и ми е нормално, не чувствам да съм изтървал нещо съществено. ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мислите ли, че можете да се откажете от Фейсбук?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Окт 2015, 10:44

Фейсбук ми е истинско удоволствие и не мисля, че мога да се откажа, а и за млад човек без фейсбук, сякаш не става. А и дори много често от работа ни информират по фейсбук, така че няма как да се откажа от него, нито той от мен, но не съм особено активна.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron