Задължително ли е да си пълен и болен?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот PasDeDeux » 08 Окт 2015, 15:26

Напоследък забелязвам, че пълните хора се възприемат за болни винаги, не зная дали останалите се опитват да ги оправдават или е нещо друго, но е факт това отношение и когато видя във фитнеса някоя пълна мадама, тъй като по-рядко срещат такива мъже, то искрено се радвам, че не всички се предават.
shutterstock_175704164.jpg
shutterstock_175704164.jpg (43.97 KiB) Прегледано 2063 пъти
Има и доста пълни бегачи, които ме озадачават със своя ентусиазъм, дори и аз с моите килограми някак не ми се бяга, скучно е и сякаш не виждам кой знае какъв ефект!
Вие какво ще кажете, смятате ли пълните хора за болни, съответно слабите виждат ли ви се по-здрави :?:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Lili_pili » 08 Окт 2015, 15:29

Сигурна съм, че е вредно да си дебел или пълен, казано по-смекчаващо. Не мисля, че може д аима здрав дебелак, а някой слаб и добре изглеждащ човек да е зле. Все пак и двете крайности не са добри, но вече ми се струва, че почваме да толерираме дебелите и да ги приемаме за нещо нормално и така по никакъв начин не им помагаме да се справят с излишните си килограми!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот zheleva212 » 08 Окт 2015, 15:58

На по-младите, които са пълни, а не дебели, което е важно уточнение, може и да не им се отразява, но с напредването на възрастта не е точно така. Все пак има дами, които са предразположени да са по-пълнички и това няма как да не се отрази, освен ако не са постоянно на диети. От друга страна пълните хора, независимо от възрастта, то няма да са такива, ако не прекаляват с храната или поне с начина си на хранене, съответно винаги всичко до това се свежда - начина на живот!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2015, 16:32

АБе не е така, толкова хора има ,които просто не могат да отслабнат и да станат по 40кг все пак има и генетично заложени някои неща, както има слаби, които ядат всякакви боклуци и си стоят на един шамар живот. :!:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Krum » 09 Окт 2015, 10:05

Има много по-пълни хора (тук не говоря за дебели и жени над 80кг), които имат силен имунитет, здрави са и са гъвкави, движат се и прочие и много слаби хора с кофти здравословно състояние. И все пак не трябва на сила да си унищожаваме здравето.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Окт 2015, 10:30

Krum написа:Има много по-пълни хора (тук не говоря за дебели и жени над 80кг), които имат силен имунитет, здрави са и са гъвкави, движат се и прочие и много слаби хора с кофти здравословно състояние. И все пак не трябва на сила да си унищожаваме здравето.

Подкрепям мнението ти. Като се има предвид, че и за Plusize се водят и жени около 60кг. което за мен е олигофрения, то със сигурност тези пълни са в страхотно здраве. :) А слаби момиченца едва хващали 45кг не мисля, че могат да се похвалят с цветущо здраве, най-малкото нередовния им цикъл не звучи особено здравословно.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Harmony » 09 Окт 2015, 10:52

Локумът написа:АБе не е така, толкова хора има ,които просто не могат да отслабнат и да станат по 40кг все пак има и генетично заложени някои неща, както има слаби, които ядат всякакви боклуци и си стоят на един шамар живот. :!:

Има ги, но съм съгласна, че не може да се каже за тези хора, че са здрави, те затлачват организма си все повече и повече, просто не го проумяват, защото не го виждат! Относно пълните, всеки си е с неговия случай и си знае много добре какво трябва да промени, за да влезе поне в неговите си норми, да не ги надскача и да се отпуска!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот miron » 09 Окт 2015, 12:30

За какви килограми говорим за пълен и какви са слаб? Пълен с малко тлъстини, или пълен, който не се събира сам на снимка? :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот kauda » 09 Окт 2015, 13:18

Не вярвам, че е проблем здравословното тегло да варира между 20 килограма, но крайностите са страшни и странни!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Задължително ли е да си пълен и болен?

Мнениеот Mauritius » 09 Окт 2015, 14:03

kauda написа:Не вярвам, че е проблем здравословното тегло да варира между 20 килограма, но крайностите са страшни и странни!

Така е, много зависи от самата физика на човека и до това каква е костната структура и мускулната маса, така че +/- 20 се понася, важно е хората да са стегнати и колкото и да са слаби/пълни да са жизнени с тонус, както мускулен, така и ментален, а едното предизвиква другото!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта