Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот ramimni » 14 Окт 2015, 14:32

А това ли е наистина разликата в задушаването и запържването, че при първото е на сух тиган и остава в собствен сос, докато другото е в мазнина? :roll:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот MGB » 16 Окт 2015, 11:38

ramimni написа:А това ли е наистина разликата в задушаването и запържването, че при първото е на сух тиган и остава в собствен сос, докато другото е в мазнина? :roll:

И аз така си мисля, но все тази как се казва, аз поне не спазвам рецептите, готвя с въображение, за сметка на това ми се получава в 95% от случаите, така че смело иии... безотговорно ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Kremiliya » 20 Окт 2015, 11:29

ramimni написа:А това ли е наистина разликата в задушаването и запържването, че при първото е на сух тиган и остава в собствен сос, докато другото е в мазнина? :roll:

Не мисля. И при двете има мазнина, в единия случай се слагат на много силен огън за кратко, докато при пърженето е необходимо по-дълго време, по-ниска температура и повече мазнина. Но може и ти да си права. ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Окт 2015, 12:22

Не знам каква е разликата, аз правя по усещане както ме кефи. :) МОга да кажа, че съм много добра в готвенето, че и в яденето. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот lini_leni » 20 Окт 2015, 12:34

А относно шпиковането някой да има идея как се правят разрезите в месото, понеже съм виждала вече готово шпиковано месо, но никога не съм опитвала и как се прави, така че да не изпада това, което се слага в разреза?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Окт 2015, 12:53

lini_leni написа:А относно шпиковането някой да има идея как се правят разрезите в месото, понеже съм виждала вече готово шпиковано месо, но никога не съм опитвала и как се прави, така че да не изпада това, което се слага в разреза?

Е, чак да не изпадат. :) Просто сеп рави разрез, а сега има едни машинки, които май дирекно инжектират подправки вътре, но не съм сигурна дали правят това, или правят само дупки, после лесно могат да се напълнят,като месото се овъргаля в подправки.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2015, 15:11

най-важното за всяка жена е да се научи ад прави мусака,баница и шкембе, останалото са изгъзици - задушаване и подобни.. глупости само :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот m.vulev » 20 Окт 2015, 16:28

Локумът написа:най-важното за всяка жена е да се научи ад прави мусака,баница и шкембе, останалото са изгъзици - задушаване и подобни.. глупости само :mrgreen:

Оо в доброто шкембе си има доста майсторлък, ти умееш ли го гласиш?
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот niya_mazova » 20 Ное 2015, 14:52

Виждали ли сте различните ножове за сирена, кой смятате, че е най-функционален, да става за меки и твърди, нямам много място за 1000 вида ножове, а и ми се иска да си взема, че като започна да режа сирене и настъпва някаква паника в мен :grin:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Локумът » 23 Ное 2015, 16:42

niya_mazova написа:Виждали ли сте различните ножове за сирена, кой смятате, че е най-функционален, да става за меки и твърди, нямам много място за 1000 вида ножове, а и ми се иска да си взема, че като започна да режа сирене и настъпва някаква паника в мен :grin:

Онзи ръбестия бе. Той е за всякакви сирена:
cheese-knife.jpg
cheese-knife.jpg (23.06 KiB) Прегледано 975 пъти

Мисля е доста важно да има дупки, за да не залепва за ножа сиренето! :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта