Какво здравословно обичате да ядете?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот annydance » 08 Сеп 2016, 09:10

Да, фрешовете са вкарване директно на захари в кръвта. Май и на зъбите не влияят добре, ако се пият постоянно. Аз много обичам да хапвам салати. Не знам дали е здравословно да хвърлям всичко в тях :lol: . Имам няколко любими, в които слагам месо, кашкавал, сирене и стават страхотни. Може би не е много по правилата :mrgreen: .
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот fawla » 02 Ное 2016, 13:50

annydance написа:Да, фрешовете са вкарване директно на захари в кръвта. Май и на зъбите не влияят добре, ако се пият постоянно. Аз много обичам да хапвам салати. Не знам дали е здравословно да хвърлям всичко в тях :lol: . Имам няколко любими, в които слагам месо, кашкавал, сирене и стават страхотни. Може би не е много по правилата :mrgreen: .

Не е, но като ти е вкусно, може и да мине към здравословното, разбира се зависи как ги ядеш.
Много любимо нещо ми е авокадо с домат, даже днес обядът ми ще е 2 филии черен хляб, авокадо, домата и маслини. Любим обяд ми е това!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот pitanka » 02 Ное 2016, 14:25

Аз не съм капризна и обичам да си хапвам всичко. Наблюдавам, че нещо месото съм го намалила в сравнение с предишните години. Не е нарочно, но не знам защо.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2016, 17:03

Да не забравяме, че не само суровите неща са здравословни и не е задължително да е салата. Днес например си направих страхотен питателен обяд - 2 филии черен хляб и страхотна супа от елда и спанак. Същия начин, по който си готвите супата от спанак, само че заменяте ориза с елда. Невероятно вкусен обяд стана, изненадващо приятен, дори.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Kaya » 22 Ное 2016, 10:05

Аз обичам много да си хапвам и нахут, боб, леща, грах, царевица, салати, разни печива. Всичко това може да е здравословно,а ко е в правилните си помбинации. МНого харесвам и сурови бонбони, но трудно ми се получават.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот qwerryyy » 22 Ное 2016, 13:28

При мен здравословните неща, по книга са рядкост, харесвам си нашите традиционни манджи - мусаки, лещи, картофи, кюфтета, хич не са полезни, знам, но са ми много вкусни!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот PasDeDeux » 28 Ное 2016, 15:40

Какво пречи да си ги редуваш с по-здравословни? Така хем няма да се чувстваш зле, че прекаляваш с манджите, хем и полезни неща ще хапваш. Не е казано, че трябва тотално да се отказваме от нещата, които обичаме.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2016, 17:16

Някои от нашите традиционни манджи са здравословни, проблемът е като такива като мусаката, която е много смесена като състав.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2016, 15:00

На мен не ми се услажда здравословното, но го ям насила. И затова трудно намирам подходящите рецепти и избягвам.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Yarost » 02 Дек 2016, 16:01

Яйца, месо, зеленчуци... не са ли ти вкусни? Ако не ги пържиш, панираш са от здравословните.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта