Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот penny » 09 Окт 2015, 16:36

Снощи решихме да вечеряме навън с наши приятели - семейна двойка, с която от край време сме си близки и се разбираме много добре. Допреди няколко месеца всичко беше наред, но от това време насам започнаха някакви безумни скандали в наше присъствие, нападки и подобни неразбории, на които ние ставаме свидетели. :oops:
И двамата с мъжа ми се чувстваме особено неловко :oops: и въпреки че сме като едно семейство, не можем да се намесваме и да отсъждаме, дори и да ни се иска, смятате ли, че това от наша страна е правилна реакция? :roll:

Вие как реагирате, когато се "наложи" да присъствате на семейни скандали, има ли правилен начин за реакция, а на вас случвало ли ви се е да правите такъв скандал пред приятели, познати, въобще някакви хора и как реагират те?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот fawla » 09 Окт 2015, 16:52

МНого неудобно се чувствам, ако попадна в такава ситуация и все си повтарям " ся тея може ли да са толкова тъпи да се карат и да спорят пред чужди хора". Не одобвярам и ми става адски неприятно, ако видя, че скандалът е по-сериозен направо си тръгвам.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот nadqta » 09 Окт 2015, 16:56

Обикновено ги навявам и насявам, нямам намерение да слушам проблемите на хората, ако толкова желаят да се карат, то да си се прибират вкъщи, в крайна сметка като им викна аз, то те забравят ума и дума и не се налага да се прибират, доизкарваме си приказно, че сигурно после и секс правят... благодарение на мен, де! :lol: :lol: :lol:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот Fancy » 12 Окт 2015, 09:30

В редки случаи предприемам нещо, в най-добрия случаи се опитвам да потуша всичко, но не се случват често пред мен такива сцени
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот Pipilota » 12 Окт 2015, 12:00

Fancy написа:В редки случаи предприемам нещо, в най-добрия случаи се опитвам да потуша всичко, но не се случват често пред мен такива сцени

Не ти ли е неудобно да им се месиш в отношенията? Макар че си мисля, че след като са решили тези отношения да се разискват пред мен то имам пълното право да си казвам мнението, все пак ми е странно.. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот Pacienti » 12 Окт 2015, 12:44

Неловко е, поведението ми зависи от това къде сме, ако се случи вкъщи не мога да не реагирам, но не взимам страна и не съдя, малко като арбитър се държа... :mrgreen:
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот dejavu » 12 Окт 2015, 13:58

Естествено, че взимам отношение, когато виждам, че единия е в грешка, откачам, когато някой е крив и се опитва да убеди в обратното всички около себе си :evil: и не, не ми е неудобно, щом са решили да го обсъжда сред всички ни, то това означава, че някой от двамата желае нашата подкрепа!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот Andrey » 12 Окт 2015, 14:11

dejavu написа:Естествено, че взимам отношение, когато виждам, че единия е в грешка, откачам, когато някой е крив и се опитва да убеди в обратното всички около себе си :evil: и не, не ми е неудобно, щом са решили да го обсъжда сред всички ни, то това означава, че някой от двамата желае нашата подкрепа!

Или им е все тая за вашето мнение и искат да се скарат щото им е дошъл момента. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот silver933 » 12 Окт 2015, 15:16

Изобщо не им цепя басма, доста съм голям скандалджия и след като са решили да обсъждат проблемите си в мое присъствие аз им говоря и се намесвам както ми е кеф. След като сме заедно разговорите са общи.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как реагирате, когато присъствате на семейни скандали?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Окт 2015, 09:43

Нищо не правя, после ги обсъждам с общите ни приятели и се възмущавам, пред тях не казвам нищо. :lol: :lol: :lol: Шегувам се, обикновено обсъждам с мъжа ми, защото съм твърдо против подобни случки да стават обществено достояние, а така тактично му намеквам, че още не съм си променила мнението.
А сега за нещото, за което се сещам това е, че може би има нещо положително в такива скандали, особено като са невъздържани, по този начин може и околните да разберат, ако има проблем в семейството свързан с домашно насилие и могат да помогнат да се измъкне жертвата от ситуацията. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта